Останні новини

Інфекціоністка Голубовська розповіла, кому не можна щеплюватися вакциною AstraZeneca

Лікарка зазначила, що не варто вакцинуватись тим, хто вже перехворів на коронавірус.

Щеплення вакциною AstraZeneca у дуже рідкісних випадках може викликати тромбоз. Його провокують антитіла, які впливають на тромбоцити, викликаючи їх злипання. Через це в одних ділянках організму кількість клітин збільшується, а в інших – зменшується.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Facebook-допис інфекціоністки Ольги Голубовської.

Читайте також: Україна пройшла пік захворюваності на COVID-19, проте попереду зростання смертності — дослідження НАН

Лікарка уточнила, що у пацієнтів може бути як важкий тромбоз, так і сильна кровотеча. "Тромбоцитарний фактор 4 розташований на поверхні тромбоцитів, і, зв'язуючись з гепарином, що призводить до утворення антитіл, викликають їх активацію, агрегацію і руйнування",— написала Голубовська.

Вона додала, що людям молодше 30 років варто утриматися від щеплення AstraZeneca.

"Синдром дуже схожий на добре відому гепарин-індуковану тромбоцитопенію (ГІТ), яка діагностується і лікується аналогічно стану, що розвивається після вакцинації – введенням внутрішньовенних імуноглобулінів (ВВІГ) та антикоагулянтів", – написала лікарка.

На думку Ольги Голубовської, людей, що перехворіли на коронавірус не потрібно вакцинувати абсолютно. Вона вважає, що щеплення повинні отримати пацієнти без імунітету, ті, хто не хворів коронавірусом або перехворів більше півроку тому.

"Як і раніше, я вважаю, що, тим більше в даних умовах, вакцинувати імунних осіб недоцільно. Щоб уникнути непотрібних, нічим невиправданих ризиків. Всі неімунні, які не хворіли та давно перехворіли люди (понад 6 місяців) без антитіл повинні бути вакциновані", - резюмувала лікарка.

Нагадаємо:

  • Європейське агентство лікарських засобів все ж підтвердило зв'язок між вакциною AstraZeneca та виникненням тромбів після вакцинації.
  • В Італії агентство з лікарських засобів AIFA обговорить можливість застосування вакцини проти коронавірусу Johnson&Johnson тільки для людей, старших за 60 років. Причиною перегляду рекомендацій до одноразової вакцини стала вірогідність виникнення тромбозів у молодших людей.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.05