Останні новини

Інфекціоніст в ефірі Kyiv Live розповів, чому локдаун в січні не матиме жодного сенсу

Люди на свята мало користуються громадським транспортом, у якому зазвичай заражаються

Локдаун, який в Україні буде запроваджений з 8 по 24 січня, є непотрібним та нелогічним. Щороку в січні спостерігається спад захворюваності на ГРЗ та ГРВІ, незважаючи на те, що люди на свята ходять в гості один до одного.

Таку думку висловив лікар-епідеміолог Андрій Александрін в ефірі телеканалу Kyiv Live.

“Я з самого початку був проти локдауна, який намагаються впровадити з 8 січня. Тому що він не має ніякої логіки. І якщо проаналізувати багаторічну динаміку захворюваності на ГРЗ, то ми бачимо, що якраз на новорічні свята йде значне зниження захворюваності населення”, - зазначив медик.

За його словами, незважаючи на гостини та святкування, люди перш за все у цей період мінімізують контакти у громадському транспорті, у якому найбільше поширюється вірус та респіраторні захворювання.

“Ми повинні розуміти, що населення взагалі мінімізує свої контакти в громадському транспорті, це дуже важливо, тим більше в нашій країні. І нагадаю всім, що до сих пір наше керівництво як центральної, так і місцевої влади, не дали той дієвий інструмент населенню, за яким би  воно могло правильно використовувати і притримуватись заходів інфекційної безпеки знову ж в громадському транспорті”, - підсумував Александрін.

Нагадаємо, локдаун в Україні введуть з 8 до 24 січня 2021 року. На канікули відправлять усі навчальні заклади, крім дитячих садків. Кафе, бари, ресторани, ТРЦ - будуть зачинені.Вийти в ефір
05.03