Останні новини

Інспекція під'їзду самого мера столиці? Kyiv Live побував у старовинному арт-під'їзді біля Національної Опери

Будинок був зведений у 1901 році, а у 2010-му там проводили реставрацію

Сьогодні, 22 січня, нашому головному інспектору телеканалу Kyiv Live Олександру Саюну випала нагода перевіряти та обстежувати місцеві витвори мистецтва. Під перевірку потрапили арт-під'їзди столиці, а саме будинок, де окремі два поверхи належать очільнику столиці Віталію Кличку.

Про це повідомляє Kyiv Live

Читайте також: Пенсіонер у Києві перетворив свій під'їзд на музей

Відтак, Саюн побував на вулиці Богдана Хмельницького, коло славнозвісної Київської Опери. За ексклюзивною інформацією, яку Kyiv Live дізнався від місцевих мешканців, саме у цьому будинку, що інспектуватиметься, мер Києва Віталій Кличко має два поверхи у особистій власності.

Дану будівлю спроєктував відомий архітектор Микола Яскевич у 1901 році, а у 2010-му тут відбулася реконструкція, що дала друге життя будинку.

Заходячи усередину, можна ошаленіти від неймовірної краси навколо: дзеркала на стінах та стелі, розкішна ліпнина, виблискуючі вінтажні люстри, старовинний годинник над входом у під'їзд, на якому сидять два янголи. Саме вони, за легендою, благословляють мешканців на гарне життя у будинку.

Цікаво, що ця будівля фігурувала у романі Михайла Булгакова "Біла Гвардія". 

Проте, відходячи трохи далі від головного входу та підіймаючись по сходах догори, під'їзд потроху втрачає той шик та химерність та стає схожим на звичні київські під'їзди. До прикладу, проблеми із дротами, що не заховані у спеціальну планку, не досить сучасна система освітлення, згори зі стін підтікає вода та бруд.

На сходах уже пішли тріщини, а від перил потрохи відколюються уламки деревини. Натомість, міжповерховий ліфт оновлений та працює.

Наближаючись саме до власності Кличка - прохід зачинено. На сходах встановлена "загорожа" та дістатися у найцікавіше місце під'їзду знімальній групі, на жаль, не вдалося.

Дивіться сюжет Kyiv Live, аби дізнатися більше:

<iframe width="1349" height="488" src="https://www.youtube.com/embed/AkOq7RxGSdg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо: 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
23.04