Останні новини

Інститут національної пам'яті просить переглянути списки комуністичних об'єктів на демонтаж

Інститут національної пам'яті закликав КМДА переглянути списки об'єктів на демонтаж у зв'язку з декомунізацією. Оскільки на їхню думку, в іншому випадку кияни можуть самі взятися до справи.

Про це повідомляє ТСН.

У київському парку "Перемога" доброволець Олексій Гончарук демонтував радянську зірку. Інститут національної пам'яті заявив ТСН, що таких випадків може побільшати. Тому КМДА слід переглянути списки об'єктів на демонтаж.

Чиї "зірки" у парку - невідомо. Департамент охорони культурної спадщини заявив, що вони не мають охоронного статусу. Тож, в принципі, їх могли демонтувати.

"Ініціатором може бути кожен підрозділ КМДА, та краще — мер міста", - сказали в Інституті нацпам'яті ТСН.

У ІНЦП радять прибрати зірки та передати їх до музею. КМДА обіцяє, що розбереться. 

Нагадаємо, у парку "Перемога" в Києві тепер замість радянської зірки із зображенняим Кремля красується український герб. Таку "декомунізацію" провів житель Києва Олексій Гончарук, за два дні демонтувавши радянський символ та зваривши новий знак. За словами Гончарука, він гуляв з другом зі Львова у парку, коли той вказав йому на те, що негоже, аби такі символи висіли в київському парку. А їх там аж 3. Олексій, що судячи з допису, військовий АТО, одразу вирішив зайнятися цим питанням. Кияну не байдуже на імідж своєї країни. Адже у великому людному парку висить символ агресора.

Вийти в ефір