Останні новини

Інститут нацпам'яті створить віртуальну карту з могилами видатних українських емігрантів

Така новація працюватиме для того, аби українці могли відвідати місця поховання видатних діячів закордоном.

Інститут нацпам'яті створить віртуальну карту з могилами видатних українських діячів-емігрантів. Така новація працюватиме для того, аби українці могли відвідати місця поховання видатних діячів закордоном. Презентація проекту відбудеться 24 листопада.

Про це повідомили в пресцентрі Інституту.

"Геоінформаційна система "Віртуальний некрополь української еміграції" створена фахівцями УІНП та призначена для збору, узагальнення і поширення інформації про поховання української мистецької та політичної еліти закордоном, які розкидані по різних країнах та континентах. Відвідувачі сайту за допомогою багатофункціонального пошуку зможуть швидко та безкоштовно відшукати інформацію про могилу певної особи за ім’ям та прізвищем, за датою чи місцем народження або смерті", - позповіли у пресцентрі.

В один клік зможуть вивести на екран список українських художників, дипломатів чи, наприклад, математиків, похованих закордоном; переглянути розташування могил чи певного цвинтаря на карті. Кожній персоналії на сайті присвячена окрема сторінка, що містить біографічну довідку, координати та фото могили, відомості про стан місця поховання та статус оплати.

Презентація відбудеться 24 листопада, з 15:30 до 17:00. В конференцзалі інформаційного агентства "Укрінформ". Презентація транслюватиметься наживо на сайті та YouTube-каналі.

Під час презентації проекту його автори розкажуть, як 100 років українці на чужині формували нову культуру догляду за українськими похованнями, пояснять, чому зникають могили старих емігрантів і як цьому запобігти.  

У презентації приймуть участь:

  • Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики;
  • Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті;
  • Василь Боднар, заступник міністра закордонних справ України;
  • Андрій Ковальов, представник благодійного фонду “Героїка”;
  • Павло Подобєд, координатор проєкту, начальник відділу обліку та збереження місць пам’яті УІНП;
  • Роман Зіненко, представник компанії “Софт-про” – розробника геоінформаційної системи.

Нагадаємо, 10 вересня відбулося перше засідання Благодійного фонду Меморіал Голокосту Бабин Яр в новому складі. Голова Асоціації євреїв-колишніх в'язнів гетто і нацистських концентраційних таборів Борис Забарко наголосив на необхідності створення меморіалу пам'яті жертв Бабиного Яру в Києві. 

Вийти в ефір
08.05