Останні новини

Інтернет може здорожчати: в Україні ввели додаткове мито. На що воно вплине

У Кабміні прогнозують дефіцит та здорожчання робіт щодо розвитку мереж.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про введення в Україні на 3 роки додаткового мита на імпорт кабелю, у тому числі волоконно-оптичного. Це може істотно загальмувати покриття країни швидкісним інтернетом, а також привести до зростання тарифів на користування мережею.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайт Міністерства цифрової трансформації України.

Читайте також: В Україні запустять кіберакселератор - для чого він призначений

Внаслідок цього іноземні виробники та дистриб’ютори продукції будуть змушені додатково сплачувати суму в розмірі 23,5 % від вартості кабелю.

"Уведення мита може призвести до зменшення темпів розгортання мережі як фіксованого, так і мобільного інтернету. Український ринок кабельної продукції може стати менш конкурентним, адже національні виробники через введення мита можуть перетворитися на монополістів", - поскаржився заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Як зазначили у міністерстві, обсяги виробництва деяких видів товару національними виробниками є недостатніми й це може спричинити дефіцит та здорожчання розбудови мереж.

Мінцифра отримала запевнення від Мінекономіки, що ситуація на ринку буде контрольована і після введення мит, але водночас міністерства домовилися про негайне реагування на виникнення кризових ситуацій.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05