Останні новини

Інвестиції в нерухомість: як швидко окупиться квартира, офіс, земля або ТЦ

Нерухомість може повернути кошти за рік або ж за десятки років.

Найзрозумілішим та найпростішим способом вкладення грошей в нерухомість традиційно вважають купівлю квартир для подальшої здачі в оренду. Відносно низький поріг входу (100 тисяч доларів) та зрозумілість інвестицій приваблює людей, які хочуть будувати бізнес на квадратних метрах. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на НВ Бізнес.

Читайте також: Скільки держава заробила на продажу арештованих авто

Бізнес на квартирах

Квартира в Києві за 100 тисяч доларів може стабільно приносити своєму власникові до 7 тисяч доларів на рік. За підсумком, у найпростішій інвестиції ми маємо 7 % річних і понад 16 років повної окупності. Це без урахування вкладень в первинний і поточний ремонти, передбачити розмір яких заздалегідь практично неможливо. І це з урахуванням, що квартира буде здаватися без простоїв. 

У чому плюси комерційної нерухомості?

Люди, які мають капітал від 500 тисяч доларів, намагаються вкладати в комерційну нерухомість. І, тільки серйозно задумавшись про покупку, відкривають для себе можливості аукціонів. Фонд Держмайна та інші держструктури, які володіють майном, вилученим за борги, можуть продавати його тільки за допомогою аукціону Prozorro. Тут держструктури продають і купують все, що тільки можна продати. 

“Нещодавно Каменський театр купив через систему Prozorro булочку в АТБ за 8 грн. Бо не мав іншої законної можливості зробити закупівлю, крім як через аукціони. Те саме стосується й продажів”, - йдеться в матеріалі.

Крім конфіскованих гаражів і квартир, на аукціонах можна придбати відчужену комерційну нерухомість: до прикладу, офіси банків, що ліквідуються, за ціною, на 30−40 % нижчою від ринкової. Однак без брокера або експерта з інвестицій знайти бажаний об'єкт і довести справу до угоди досить складно.

Також серед переваг комерційної нерухомості можна виділити відсутність витрат на первинний ремонт. Той, хто орендуватиме приміщення, сам заплатить за оздоблення, відповідно до свого корпоративного стилю, і буде робити ремонт суто під себе. Вартість покупки офісу в Києві може коливатися від $50 тис. за 50 м². З огляду на середню щомісячну оренду в районі $ 800 за офіс, дохід від таких об'єктів становитиме 19,2 % річних, а окупність — на рівні 6 років.

Земля під забудову

“На аукціонах можна купити ділянки під забудову. Сьогодні середня по Києву собівартість споруджуваного кв. м в районі $ 500-$600. Продаж після будівництва через п’ять років становитиме $ 1500 за кв. м. Спорудження невеликого бізнес-центру площею до 6 тис. кв. м займає від початку будівництва до початку продажів близько року. Прибутковість у цьому випадку на рівні 280 % за рік”, - пишуть журналісти.

Крім цього варто відзначити будівництво складів, адже потреба в складських приміщеннях настільки назріла, що часто компанії, вимушені зберігати великі обсяги товару, готові платити “всі гроші світу”. Саме тому багато інвесторів вкладаються в земельні ділянки вздовж логістично зручних трас під столицею: Житомирської, Броварської. 

Можливо краще власний бізнес- або торговий центр?

Найприбутковішим, хоч і енерговитратним варіантом інвестицій є не продаж, а здача в оренду споруди. Найпоширеніші варіанти в цьому сегменті — це торгові центри (ТЦ) і бізнес-центри (БЦ). Але карантин і локдауни змінили ситуацію. Багато орендодавців скаржаться на з'їзд орендарів через перехід на віддалену роботу. І хоч після епідемії є всі передумови що офісні простори не будуть простоювати, навіть без форс-мажорів окупність у БЦ може становити 10−11 років.

“Торговий центр, за правильного розташування й менеджменту, може окупитися всього за 6−7 років. І це при тому, що якірні магазини, такі як H&M або IKEA, які силою бренду привертають потік покупців, мають пільгові періоди розміщення. Але, попри тимчасові закриття ТЦ, купівельна потреба у сучасного містянина нікуди не дівається. Навпаки, щойно можливість відвідувати моли відновлюється — люди знімають стрес покупками. А тому магазини залишаються в ТЦ, а, отже, і приходить постійний прибуток”, - пишуть у статті.

Тож, якщо ви маєте певний капітал і бажаєте отримувати щось більше, ніж відсотки з депозиту, варто заглиблюватись у тему фінансових інвестицій та вибирати для себе найвигідніший та найоптимальніший варіант.

Нагадаємо:

  • Матеріальні збереження українців знецінюються, оскільки інфляція вже досягла 7,5 %. Відтак, гроші краще не просто зберігати, а вкладати, наприклад в нерухомість. Найвигіднішим варіантом для інвестиції є квартири невеликої площі на первинному ринку нерухомості.
Вийти в ефір
15.04