Останні новини

Іпотечну держпрограму планують розширити: скільки сімей зможуть взяти кредит на житло

Для цього об'єднають дві державні компанії.

У партії “Слуга народу” пропонують розширити програму іпотечних кредитів. Законопроєкт № 5308 ініціював голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Юрій Арістов.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу партії “Слуга народу”.

Читайте також: В ОП спрогнозували, в яких містах сім'ї зможуть отримати іпотеку під 7 %

“В Україні з’явиться єдина потужна інституція, що матиме необхідний ресурс, аби продовжити програми забезпечення житлом українців, які ініціював Президент. Передбачається, що Державна іпотечна установа (ДІУ) приєднається до ПрАТ “Українська фінансова житлова компанія” (“Укрфінжитло”)”, - йдеться у повідомленні.

Доцільність приєднання ДІУ до ПрАТ “Укрфінжитло” пояснюється тим, що кінцевою метою законопроєкту є концентрація фінансових ресурсів для впровадження ефективних та дієвих єдиних підходів запровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.

Після ухвалення законопроєкту очікується, що в короткостроковій перспективі буде надано близько восьми тисяч іпотечних кредитів для придбання житла та придбано 12 тисяч квартир для передачі їх у фінансовий лізинг. Зараз на житловому обліку перебувають понад 650 тис. сімей. Окрім цього, на підтримку держави очікують 1,5 млн переселенців із Криму та Донбасу.

Нагадаємо:

  • В Україні набрала чинності постанова Кабміну № 63 про 7-відсоткові іпотеки на житло. Кредит можна оформити на 20 років. Програма запрацює в рамках "Доступні кредити 5-7-9 %".
  • На пільгову іпотеку під 7 % річних можуть розраховувати не всі. Ті, хто вже має хоч кілька житлових квадратів у власності, не сповна можуть скористатися пропозицією від держави. Крім того, банки виставляють свої умови, які не прописані у постанові. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04