Останні новини

“РНБО поки не скасував ліцензію”: в “Слузі Народу” прокоментували санкції проти Козака та відключення 112, ZIK і Newsone

Увечері 2 лютого рішенням РНБО одразу три канали припинили своє мовлення

Телеканали 112, ZIK та Newsone продовжують працювати на платформі Youtube попри санкції. Заборонити та заблокувати їх там неможливо, адже це не українська юрисдикція. Наразі після рішення РНБО регулятор (Національна рада з питань телебачення та радіомовлення) не скасував ліцензію, вона поки є. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на коментар народного депутата фракції "Слуга народу" Євгенії Кравчук.

Читайте також: Активісти створили анонімну платформу для постраждалих від домашнього насильства

Питання ліцензії швидше до Національної ради, яка там в них процедура. Зараз лише виконується звернення до провайдерів, аби вони виконали рішення РНБО, - прокоментувала пані Кравчук.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/fXOhhmwRacU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Голова парламенту Дмитро Разумков утримався під час голосування за дане рішення під час засідання. Він зазначив, якщо Служба безпеки України має інформацію, що підтверджує таке рішення, то її треба оприлюднити для суспільства.

За його словами, Україна уже не перший рік живе у стані інформаційної війни й з цим треба боротися.

"Якщо ми говоримо про санкції, то ми їх вводимо до тих, кого не можемо покарати тут. Це іноземні господарюючі суб’єкти, які знаходяться за межами можливостей українських правоохоронних органів і можуть відповідати перед українським судом. Я впевнений, що всі добре знають, що кожен, хто фінансує тероризм, допомагає так званим ЛНР та ДНР, помічений у співпраці з країною-агресором повинен нести відповідальність, згідно діючого законодавства. Але тут не про санкції, а про введення відповідальності за фінансування тероризму”, - зазначив Дмитро Разумков.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-L2hbtwcFpI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Голова парламенту додав, що дотримується думки “закон - один для всіх” і якщо є інформація, що громадянин України будь-яким чином допомагає тимчасово окупованим територіям у Донецькій та Луганській областях або країні-агресору, він повинен відповідати щодо підтримки тероризму.

Спікер не вважає, що дане рішення може спровокувати парламентську кризу, про яку активно говорять ЗМІ:

"Ви сьогодні бачите, що не дивлячись на напружену ситуацію і в суспільстві й серед ЗМІ, парламент продовжує працювати й всі виконують свої функції за що отримують гроші від платників податків", - підсумував Разумков.

Нагадаємо,  2 лютого, президент Володимир Зеленський підписав указ РНБО про введення санкцій на 5 років проти нардепа Тараса Козака. Під санкції потрапили і 8 медіа-компаній, що йому належать. Серед них: Zik, NewsOne, 112 Україна.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03