Останні новини

“Ринкової ціни не існує”: експерти розповіли, як українці переплачують за газ

Експерт назвав ціни "Нафтогазу" квазі-податками.

У попередні два опалювальні сезони українці отримували нібито дешевий газ у межах публічних спецзобов’язань. Він, у середньому, за ціною був на 33 % вищим за котирування на “Українській енергетичній біржі”.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на UBR.

Читайте також: Всіх українців переведуть "за замовчуванням" на річний контракт на газ

"У нас і так дуже високі податки – ПДВ, ПДФО, військовий збір, єдиний соціальний внесок. Але не можна ж ввести ще податок на повітря, на пересування. Ось і придумали квазі-податки, коли збирають гроші з українців через НАК "Нафтогаз". Це приховане оподаткування", – заявив голова комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

У січні 2021 року "Нафтогаз" продавав газ у роздріб населенню дешевше (6,86 грн), ніж оптом на біржі (8,50 грн). Водночас, тому самому населенню той самий газ, але для опалення багатоквартирних будинків "Нафтогаз" продавав уже по 8,8 грн/куб.м.

Це свідчить про нездорову ситуацію. На думку європейців, ринкової ціни в Україні по суті немає, оскільки український газ фактично не реалізується на біржі в необхідних обсягах.

"Якщо взяти ці цифри за основу, то в цьому опалювальному сезоні завдяки махінаціям монополіста пересічний українець переплачує приблизно стільки ж, скільки і минулих років – 35 % за газ і 30 % – за опалення, що ретроспективно підтверджує справедливість підрахунків", – йдеться у публікації.

Нагадаємо:

  • 31 березня завершився термін дії постанови уряду, за яким буда запроваджена гранична ціна на газ для населення в розмірі 6,99 гривень за кубометр. З 1 квітня ціна для побутових користувачів має повернутися до ринкового рівня.
  • Антимонопольний комітет оштрафував “Львівгаз” на 75,634 мільйона гривень. Компанія зловживала монопольним становищем на ринку послуг з розподілу блакитного палива.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04