Останні новини

Історія ЛГБТ-прапора на гуртожитку "Могилянки": через "веселковий стяг" студенту погрожують розправою і підривом університету

В університеті відреагували на інцидент

Студент Києво-Могилянської академії вивісив ЛГБТ-прапор на балконі своєї кімнати в гуртожитку. Хлопець розповів, як з ним конфліктували працівники вишу та праворадикали через це.

Про це Кирило Самоздра написав на своїй сторінці у Facebook.

Прапор 18-річний студент вчепив на балконі ще 9 листопада. Він пише, що зробив це, тому що сам є представником ЛГБТ+.

"Розумію, наскільки важливо людям, які в різній мірі страждають від дискримінації все своє життя, бачити, що вони не одні. Що є, нехай і дуже маленький, але знак: про їхні проблеми говорять, говорять все більш відкрито, що з часом "лід тане", і стає тільки краще", - розповів Самоздра.

Вже 23 листопада веселковий прапор привернув увагу працівників гуртожитку. Кирило отримав повідомлення на пошту з наполегливим проханням прибрати його.

"Шановні хлопці! КІМ - 44,4 - терміново зніміть прапор, який хтось із вас вивісив на балконі. Інакше буду викликати поліцію і ламати двері. До відома ставлю керівництво академії. Чому немає запасного ключа? Ремонт буде за ваш кошт", - йшлося у повідомленні.

Після цього хлопцю зателефонували з житлового фонду, про конфлікт почали писати у соцмережах, а вахтерка гуртожитку почала називати "голубим". Але Кирилу вдалося відстояти свою думку та вчинок.

На інцидент відреагували і у Могилянці. На офіційний сторінці університету в Facebook з’явився допис із вибаченнями від імені в.о. президента академії Тетяни Ярошенко.

7.png

Самоздра додав, що весь цей галас з забороною прапора на балконі дійшов до праворадикалів: ті почали обговорювати його у своїх телеграм-чатах. 

"Мої особисті дані почали зливати в тг-канали праворадикалів. Злили все: мій телеграм, мій номер мобільного, інстаграм, фейсбук, пошту, і навіть домашню адресу. Робили образливі меми зі мною. Одне фото просто вирвали з контексту. Після цих записів мені писали до всіх соц. мереж. Дзвонили на телефон і в телеграм. Зрозуміло, що в тих дзвінків був за зміст: мені погрожували розправою, биттям вікон в моїй кімнаті, переслідуванням і навіть підривом НаУКМА (не жартую зараз", - розповів про погрози студент.

Хлопець додав, що не збирається залишати ситуацію просто так: він намагається привернути до неї увагу громадськості та буде звертатися за допомогою в правові організації.

126902969_1434627713400392_7489384507468998260_o.jpg

Фото: facebook.com/kyrylosamozdra

Нагадаємо, бізнес-вумен Олеся Соломіна заявила, що уклала цивільний договір із своєю партнеркою - Адою Швець. Такий договір можна вважати альтернативою шлюбу в Україні з юридичної точки зору.

Теги:
Вийти в ефір
22.01