Останні новини

“Судова реформа готується не в Україні”: в ОАСК відреагували на ініціативу Зеленського про ліквідацію суду

У суді вважають, що на питаннях судової реформи щорічно паразитують особи, що споживають грантові кошти.

В Окружному адміністративному суді Києва прокоментували ініціативу та законопроєкт Президента Зеленського щодо ліквідації суду. Тут вважають, що приймали справедливі рішення, оскільки більшість з них залишали в силі вищі судові інстанції.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу ОАСК.

Читайте також: Український паспорт піднявся на шість сходинок у світовому рейтингу

“Головною причиною, чому діяльність Окружного адміністративного суду міста Києва в новинах висвітлювалась негативно та критикувалась посадовими особами, було і залишається те, що в ОАСК є особливі повноваження, а саме - розгляд справ щодо центральних органів виконавчої влади. Звертаємо увагу, що вказані повноваження не судді Окружного адміністративного суду міста Києва делегували собі, а саме законодавець їх вказав серед повноважень”, - заявили у пресслужбі.

Тут вважають очевидним те, що вирішення політичних справ резонувало в суспільстві, адже в спорі завжди залишається сторона, незадоволена рішенням. 

“Натомість, більшість таких справ була переглянута як апеляційним, так і Верховним Судом. Резонансні рішення залишались в силі, що свідчить про правильний підхід до вирішення тих чи інших спорів”, - додали в ОАСК.

Також у суді заявили, що “вже абсолютній більшості населення України цілком зрозуміло, що останніх 7 років ініціативи реформування судової влади писались не в Україні, що реформи, які проводились при підтримці грантових організацій, провалені та не відображають українські правові реалії”.

“Нова судова реформа, яку наразі намагаються нав’язати Україні, аналогічно готується не в Україні. І вона спрямована не на створення незалежної судової влади в Україні, а для підпорядкування її антиконституційному зовнішньому управлінню”, - йдеться в заяві. 

Зокрема, в ОАСК вважають, що на питаннях судової реформи щорічно паразитують особи, що споживають грантові кошти, та які, очевидно, не зацікавлені в стабільній та якісній роботі судової влади.

Також пресслужба запевнила, що судді Окружного адмінсуду столиці в своїй діяльності завжди дотримуються закону, з повагою ставляться до Конституції України та її приписів. У випадку голосування за проєкт закону та його підписання, вони будуть діяти в чіткій відповідності до приписів Конституції України та профільного законодавства.

Зараз суд продовжує роботу у штатному режимі та продовжує розгляд справ.

Нагадаємо:

  • Сьогодні, 13 квітня, президент Володимир Зеленський ініціював ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва та вніс до Верховної Ради відповідний невідкладний законопроєкт. 
  • Президент України Володимир Зеленський анонсував обмеження повноважень Окружного адмінсуду Києва. Гарант зазначив, що вже підписав відповідні законопроєкти й у понеділок, 15 лютого, вони стануть публічними.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05