Останні новини

“Сильна держава захищає свою свободу та незалежність”: міністр Ткаченко прокоментував санкції проти 112, ZIK та Newsone

Увечері 2 лютого рішенням РНБО одразу три канали припинили своє мовлення

Вперше в українській історії в дію введено указ президента на виконання рішення РНБО стосовно санкцій проти українських каналів. 112, ZIK та Newsone неодноразово говорили про територіальну цілісність у своїх ефірах та не дотримувались стандартів.

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

Читайте також: Світовий та український політикум прокоментував ув'язнення Олексія Навального

"Я хотів би наголосити, що в цьому випадку мова йде про так званий інформаційний тероризм. Ці канали, мова навіть не про те, що вони стандартів не дотримувались, фактично говорили про територіальну цілісність України, говорили про те, яким чином нас можна позбавити незалежності. Сильна держава має воювати з ворожою пропагандою й захищати нашу свободу і незалежність", - заявив Ткаченко

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/CiVUbvBsh10" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Наразі канали продовжують мовити у прямому ефірі на Youtube. Міністр зазначив, що влада не має прямого впливу на мережу, однак намагатиметься донести інформацію про заборону каналів в Україні:

"Мають бути ще відповідні рішення Національної ради, канали відключені від різних платформ. Ми від свого імені надішлемо листа до Youtube з інформацією щодо рішення РНБО. Але далі Youtube має діяти за власним протоколом".

На думку міністра Ткаченка, аби повністю припинити діяльність каналів під санкціями, суспільство має підтримувати рішення РНБО. Адже таким чином Україна захищає свою незалежність:

"Я думаю, що тут має бути не тільки рішення державних органів влади, а й суспільна згода на те, що ми не хочемо, аби нами маніпулювали: на біле казали чорне й розхитували суспільство щодо територіальної цілісності країни. Ще раз хотів би наголосити: сильна держава захищає свою свободу та незалежність. В тому числі й в такий спосіб".

Втім, на думку політичного діяча та юриста Тараса Чорновола, Рада національної безпеки та оборони України порушила закон, бо ввела санкції проти свого ж громадянина:

"Є закон про санкції, ухвалений в серпні 2014 року. І я в цьому законі читаю: 1 стаття частина 2, де виписаний винятковий перелік, проти кого можуть вводиться санкції. Це є іноземні юридичні й фізичні особи. Санкції вводяться проти того, кого не може дістати українське правосуддя. Насправді, у будь-якому суді при активній підтримці того самого Портнова це рішення може бути скасовано, як пряме порушення норм закону. Проти цих каналів, проти Козака, який є формально громадянином України, санкції можуть бути введені лише в одному випадку - якщо буде юридично доведено, що вони є суб'єктами терористичної діяльності”, - заявив Чорновіл. 

Чорновол.JPG

Тарас Чорновіл

Втім, у самому законі немає чіткого поняття терористичної діяльності. Тож довести це непросто:

“Виявилось недопрацювання в тексті закону, воно нечітко виписане. У нас немає цих норм. Коли незаконним, неправовим чи неправильним способом робиться якась річ, то після того об'єкти під санкціями можуть мати не просто реванш, а й суттєве посилення", - додав Чорновіл. 

Нагадаємо:

  • Телеканали 112, ZIK та Newsone продовжують працювати на платформі Youtube попри санкції. Заборонити та заблокувати їх там неможливо, адже це не українська юрисдикція. Наразі після рішення РНБО регулятор (Національна рада з питань телебачення та радіомовлення) не скасував ліцензію, вона поки є. 
  • 2 лютого, президент Володимир Зеленський підписав наказ РНБО про введення санкцій на 5 років проти нардепа Тараса Козака. Під санкції потрапили й 8 медіакомпаній, що йому належать. Серед них: Zik, NewsOne, 112 Україна.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.03