Останні новини

“Зрада скасовується”: в уряді пояснили, що буде з правом на безкоштовні 2 гектара землі

Новий законопроєкт навпаки розширює права громадян.

Норми про безкоштовну передачу громадянам земельних ділянок до двох гектарів діють і не можуть бути скасовані. В Україні діє Земельний кодекс та стаття 122 зокрема.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Telegram-канал представника уряду у Верховній Раді Василя Мокана.

"Зрада про "скасування права на безкоштовні два гектара землі" скасовується. Тому що є Земельний кодекс України і діюча стаття 121 зокрема", - написав він.

У коментарі виданню РБК-Україна Мокан розповів, що законопроєкт про консолідацію земель, який Кабмін підтримав 21 квітня, може розширити можливості громадян щодо використання земельних ділянок. Зміни пропонуються до статті 5 закону Про особисте селянське господарство.

"Ці зміни обумовлені тим, що фізособи повинні мати можливість вести особисте сільське господарство не тільки на земельних ділянках цільового призначення, а й на всіх сільськогосподарських землях, а також на несільськогосподарських землях", - зазначив Мокан.

Тобто, українці зможуть вести господарство на присадибних ділянках.

Нагадаємо:

  • Аграрії, які розвивають невеликі сімейні ферми, зможуть отримати субсидію в сумі 5 тисяч гривень на гектар. Однак загальна сума не перевищуватиме 100 тисяч гривень на одне господарство.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05