Останні новини

Кабмін передає Гостинний двір на баланс міста, але колишній орендар хоче взяти участь у приватизації

Документ про передачу Гостинного двору на баланс Київської міської держадміністрації був направлений у Міністерство економіки. Колишній орендар будівлі заявив, що готовий взяти участь у його приватизації. У КМДА наголошують, що будівля має належати лише місту.

Про це йдеться в проекті розпорядження Кабінету міністрів, повідомили в пресслужбі КМДА.

Як повідомляється, узгодження мають ще пройти в ФДМ, Мінфіні та Мін'юсті. Тільки після цього проект розглядатимуть в урядовому комітеті.

21 вересня 2020 року на нараді в Кабміні представники Фонду держмайна наголосили, що готові погодити будь-який проект розпорядження Кабміну про передачу Гостиного двору до комунальної власності.

Занепокоєння викликають дії ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація", із яким у 2014 році було розірвано договір оренди, що в судовому порядку підтвердив Касаційний господарський суд, зобов’язавши приватну структуру повернути державі будівлю Гостинного двору. gostiniydvor-12.webp

Фото: kiev.informator.ua

Зазначене підприємство за тиждень після наради в Кабміні звернулося до прем’єр-міністра України з листом, у якому заявило про те, що підприємство "відкрите до конструктивного діалогу з владою та громадськістю щодо пристосування частини площ будівлі "Гостиний двір" під розміщення громадських та культурно-мистецьких об’єктів" та про свою "готовність, у разі прийняття Урядом рішення про приватизацію будівлі Гостиного двору, взяти участь у процесі приватизації та "заплатити його ринкову вартість до державного бюджету України".

"Будівля Гостиного двору має бути передана у комунальну власність і використовуватися не частково, а виключно під розміщення соціальних і культурних об'єктів. Крапка", - заявив заступник мера Києва Олександр Харченко.

Харченко нагадав, що згідно з судовою експертизою, яку замовляв ще Апеляційний суд під час судових тяганин із "Укрреставрацією", умови договору оренди Гостиного двору компанія виконувала неналежним чином.

А саме: невиконання компанією робіт, необхідних для збереження будівлі, у сукупності з іншими факторами, призвело до виникнення наявних пошкоджень та руйнувань Гостиного двору. Зазначений експертний висновок повністю спростовує твердження "Укрреставрації" про сумлінне виконання договірних зобов’язань. У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА вважають, що рішення про приватизацію будівлі може стати із причин його імовірної повної руйнації, бо перенесе проведення протиаварійних та реставраційно-відновлювальних робіт на невизначений період.

Нагадаємо, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підтримує передачу Гостинного двору на Подолі у комунальну власність. Раніше об’єкт був у оренді приватних осіб, а потім переданий державі.


Вийти в ефір
02.12