Останні новини

Канада призупинила щеплення вакциною AstraZeneca людей до 55 років

Існує значна невизначеність щодо переваг надання вакцин AstraZeneca Covid-19 дорослим до 55 років, враховуючи потенційні ризики

Канада з 29 березня призупинила використання вакцини проти коронавірусу виробництва компанії Oxford-AstraZeneca для людей віком до 55 років. Причиною такого рішення стало повідомлення про вірогідність виникнення тромбів, переважно у молодих жінок.

Про це повідмоляє Kyiv Live з посиланням на видання AP.

Заступник голови Національного консультативного комітету з імунізації Шеллі Дікс заявила, що  оновлені рекомендації, які надходять з Європи, свідчать про те, що ризик утворення тромбів зараз потенційно може сягати одного на 100 000, що значно перевищує ризик на один мільйон, про який вважали раніше.

"Існує значна невизначеність щодо переваг надання вакцин AstraZeneca Covid-19 дорослим до 55 років, враховуючи потенційні ризики", - зазначила Дікс.

За її словами, більшість пацієнтів у Європі, у яких після вакцинації AstraZeneca утворився рідкісний згусток крові, були жінки віком до 55 років. При цьому рівень смертності серед тих, у кого виникають тромби, досягає 40%.

Доктор Джосс Реймер з Робочої групи з реалізації вакцин у Манітобі заявив, що дуже серйозний побічний ефект спостерігався переважно у молодих жінок у Європі.  За його словами, утворення тромбів, пов’язаних з вакцинацією, зазвичай трапляється між чотирма і 20 днями після отримання дози вакцини. Симптоми можуть відображати інсульт або інфаркт.

Водночас Health Canada заявила, що не отримувала жодних повідомлень про утворення тромбів у Канаді, а головний медичний радник департаменту доктор Супрія Шарма заявила, що все ще вважає, що користь від вакцини перевищує ризики.

Нагадаємо:

  • 16 березня європейські країни почали відмовлятись від вакцини AstraZeneca через смертельні ускладнення. Німеччина, Франція, Італія та Іспанія вслід за іншими європейськими країнами призупинили використання вакцини AstraZeneca через повідомлення про утворення тромбів у деяких щеплених пацієнтів. 
  • У міжнародних організація охорони здоров'я не знайшли доказів зв'язку між вакцинацією проти COVID-19 препаратом AstraZeneca та рідкісними тромбозами. Після висновків регулятора ЄС щодо безпечності вакцини від коронавірусу у країнах Європи поновили щеплення з 19 березня. 
  • Європейське агентство з лікарських засобів та Всесвітня організація охорони здоров'я також заперечили зв’язок “рідкісного тромбозу мозкових вен” та препарату.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
11.04