Останні новини

Картинка зависла, а пуповину перерізати? У Києві акушер приймав пологи по Skype

Закон України не забороняє жінкам домашні пологи

15 лютого 26-річна дівчина намагалася народити дитину вдома. Лікар "приймав" немовля через Skype.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф.

Читайте також: Чому жінки народжують вдома, які у цьому ризики та до чого тут блогери

Бригада швидкої допомоги приїхала на виклик до Дарницького району, де через домашні пологи дитина народилася недоношеною на 36 тижні. Медикам подзвонив чоловік 26-річної мами. Вона не перебувала на обліку в жіночій консультації.

Попри те, що народжувати вдома жінкам не заборонено, медики не мають права приїжджати на пологи до пацієнтки. Самій матусі також слід розуміти можливі ризики.

Ризик пологів вдома

Лікарі негативно ставляться до пологів удома через небезпеку втратити або породіллю, або немовля. Навіть за здорового перебігу вагітності під час народження може виникнути акушерська кровотеча, або без кваліфікованого супроводу інші непередбачувані обставини - і це може завершитися летальним випадком або каліцтвом немовляти.

Згідно з результатами досліджень, ризик смерті новонародженого в перший місяць життя після домашніх пологів у два рази вище в порівнянні з народженим у медзакладі.

Корисні телефони:

  • 103- виклик бригади екстреної медичної допомоги;
  • 15-03 – довідкова служба про місце госпіталізації пацієнтів та адреси закладів охорони здоров’я;
  • 15-83- консультативно-інформаційна служба “Здоров’я” – порада лікаря по телефону зі стаціонарного телефону, з мобільного – 044 235 010;
  • телефон “Довіри”, кризові стани, поради лікаря-психіатра 044 456 17 25;
  • 515 8322 , 287 6163 – невідкладна стоматологічна допомога;
  • 278 4191 - телефон гарячої лінії Департаменту охорони здоров’я;
  • 278 4640 – оперативний черговий Департаменту охорони здоров’я;
  • 1551, 205 73 37 – служба допомоги Київського міського голови – киянам.

[email protected] – електронна пошта.

Нагадаємо:

  • 15 лютого у всьому світі відзначається Міжнародний день онкохворої дитини. Цей день відзначається організаціями, що входять до складу Міжнародної конфедерації батьків онкохворих дітей (ICCCPO). З 2003 року Україна також почала проводити заходи пов'язані з боротьбою з дитячою онкологією. 30 років тому лише 10% дітей з таким діагнозом в Україні виживали, сьогодні 6 з 10 дітей вдається врятувати. Водночас у США цей показник - 9 з 10Один з найважливіших чинників успішного подолання хвороби - своєчасне діагностування. 
  • Зараз Настя доросла енергійна й позитивна дівчина, яка приймає участь у спортивних марафонах та займається благодійністю - допомагає онкохворим дітям. Проте 20 років тому їй довелося пройти через це недитяче випробування - у 4 рочки їй діагностували гостру лімфобластну лейкемію. За словами дівчини, головне - бути впевненим у тому, що хвороба мине, а коли хворіє дитина - ця місія лежить на плечах батьків. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
27.02