Останні новини

Катарський вояж

1

Президент України Володимир Зеленський 5 квітня в супроводі численної делегації високого рівня з офіційним візитом відвідав Катар. В Офісі президента заявили, що візит українського лідера посприяє залученню в країну нових інвестицій, а також посилить позиції на міжнародних ринках.

Kyiv Live розбирався, чого можна чекати від переговорів з Катаром і яку економічну вигоду може отримати Україна.

Відразу по прильоту в Катар в інтерв'ю місцевим ЗМІ Зеленський відзначив активізацію співпраці між країнами за останні роки.

"Переконаний, що мій візит в Катар надасть додатковий імпульс поглибленню дружніх українсько-катарських відносин... Зараз ми працюємо над збільшенням обсягів економічного співробітництва та розширюємо взаємодію між нашими країнами у всіх сферах, що становлять взаємний інтерес", - підкреслив президент і додав, як приклад, постійне зростання обсягів двосторонньої торгівлі, введення прямого авіасполучення з Катаром і безвізовий режим для громадян обох країн.

За його словами, сьогодні з катарської стороною планується підписання цілої низки двосторонніх документів у сферах права і безпеки, продовольчої безпеки, енергетики, а також спорту та охорони здоров'я. Крім того, Україна має намір підписати з Катаром ряд домовленостей щодо розширення інвестиційного співробітництва.

"Україна відкрита до залучення іноземних інвестицій, в тому числі суверенних і інвестиційних фондів Катару, в такі напрямки, як високі технології, інфраструктура, фінансовий, енергетичний та аграрний сектори", - зазначив Зеленський.

За словами президента, двосторонній товарообіг між країнами за 2020 р. склав майже 150 млн дол., що в 2 рази більше, ніж в 2018 р. При цьому в поточному році динаміка товарообігу виросла ще більше.

Як приклад можливостей для співпраці, Зеленський згадав концесію катарською компанією QTerminals українського порту Ольвія, а також запропонував інвесторам взяти участь в "Великому будівництві".

На зустрічі з еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані український лідер обговорив перспективи співпраці в сферах енергетики, продовольчої безпеки, інфраструктури та військово-технічного співробітництва. Сторони зупинилися на конкретних спільних проєктах, які вже реалізуються.

"Україна розглядає державу Катар як одного з ключових партнерів в регіоні Затоки і має всі можливості повністю забезпечити продовольчу безпеку Катару", - заявив Зеленський.

86263633f030e854161a89b634f555d9_1617615601_extra_large.jpeg

Фото: сайт президента України

На зустрічі також йшлося: про залучення інвестицій з Катару в розвиток інфраструктурних об'єктів в Україні, зокрема будівництво доріг і мостів; про розширення проектів концесії українських портів; про перспективи будівництва LNG-терміналу і диверсифікацію джерел енергопостачання.

Варто зазначити, що з боку Катару не було озвучено яких-небудь конкретних заяв. Прес-служба українського президента обмежилася тільки невеликим коментарем: "Тамім бін Хамад Аль Тані зазначив бажання і готовність катарської сторони до подальшого розвитку всього спектра взаємовигідної співпраці з Україною".

Через кілька годин після зустрічі з еміром Зеленський повідомив про підписання 13 важливих документів між країнами і 2 комерційних контрактів.

укауцк4343.jpg

У свою чергу посольство Катару в Україні повідомило про затвердження проєкту Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці в галузі енергетики між Qatar Petroleum і Міністерством енергетики України.

Трохи пізніше Зеленський в відеокоментарі повідомив, що переговори з деяких питань співробітництва ще тривають.


"Візит відбувся. У нас пройшла, вважаю, фундаментальна зустріч з еміром держави Катар.. Візит не закінчився, продовжують спілкуватися наші міністри… В багатьох речах зацікавлений і емір Катару, і держава. Ми підписали 15 документів: 13 міждержавних (вважаю, що це великий успіх, такого ніколи не було на найвищому рівні між нашими країнами) і два вже контракти", - розповів президент і додав про продовження роботи над іншими контрактами "найближчого майбутнього".

Він також висловив упевненість, що відносини з Катаром вийдуть на новий рівень.

"Ми вже підписали меморандум, а в найближчому майбутньому підпишемо обов’язково важливий документ про харчову безпеку цього регіону, катарці дуже в цьому зацікавлені. Ми дуже зацікавлені в постачанні LNG (скрапленого газу) в Україну, а також в залученні катарських спеціалістів до розробки нашого чорноморського шельфу", - підкреслив президент.

Президент також додав, що Катар має намір інвестувати в модернізацію ряду українських портів, а також зацікавлений та готовий вкладатися в український готельний бізнес, причому не тільки в Києві, а й в двох "туристичних регіонах" - Одеській та Херсонській областях.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04