Останні новини

Катастрофа для людства? Експерти NASA спрогнозували вірогідність зіткнення Землі з гігантським астероїдом

Загалом вчені задокументували й класифікували понад мільйон астероїдів.

Фахівці Національного аерокосмічного агентства NASA у США заявили, що людству поки не загрожує катастрофа. Раніше вчені висловлювали побоювання щодо найбільш небезпечного для Землі астероїда Апофіс, який виявили ще у 2004 році.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на NASA.

Читайте також: У Києві під загрозою знищення опинився найстаріший кінотеатр

За підрахунками вчених, космічний об'єкт діаметром понад 300 метрів мав максимально наблизитися до нашої планети 13 квітня 2029-го або 2036 року. Однак інші дослідження дозволили спростували цю інформацію. 

5 березня фахівці NASA обчислили траєкторію руху Апофіса, коли той пролетів на відстані 17 млн ​​км від Землі (це в 44 рази більше відстані до Місяця). Тоді вони з’ясували, що Земля не зіткнеться з цим астероїдом у 2036-му й навіть у 2068 році.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hjJIyZKbHqc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Загалом за даними вчених, лише трохи більше ніж 10 тисяч астероїдів розміром понад кілометр в діаметрі наближалися до Землі. З них понад 1400 досить близько, щоб бути класифіковані як потенційно небезпечні.

Нагадаємо:

  • Україна відстає від графіка кампанії вакцинації проти COVID-19 приблизно в 1,8 раза у зв'язку з помилками в організації роботи.
  • В Україні триває вакцинація, яка посувається не найшвидшими темпами. Зараз, за чергою, роблять щеплення українцям 80-річного віку. Проте, залишками вакцини можуть "уколоти" і більш молодих пацієнтів, які, частенько, гуглять або ставлять лікарям питання, що стосуються вакцинації.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
11.04