Останні новини

Католицьке Різдво 2020: коли святкують та чим відрізняється від православного

На католицьке Різдво усі українці відпочивають

25 грудня кожного року віряни католицького обряду відзначають Різдво Христове. Чи відрізняється воно від православного чимсь крім дати та чи відпочиваємо ми на нього, як 7 січня?

На ці та інші питання відповість Kyiv Live.

Історія

Щорічно християни західного обряду відзначають Різдво Христове 25 грудня, на відміну від своїх східних сусідів, які збираються за кутею 7 січня. Проте ніяких розбіжностей, крім дати у прибічників християнської віри немає, та й дата насправді одна й та сама: 25 грудня - це 7 січня за старим стилем. Католики та православні відзначають Різдво за різними системами літочислення: на заході - за Григоріанським календарем, а на сході - за Юліанським.

Традиції

Звично цього дня уся сім'я збирається за столом, де вже наготовані 12 страв - на честь усіх 12 апостолів, учнів Христа та 12 місяців у році. Щойно на небі з'являється перша зірка, уся родина сідає за стіл та починає вечерю. Традиційно прийнято витрачатися на Різдво - адже чим краще буде святкування, тим благішим буде майбутнє. Скуштувати треба усі 12 страв обов'язково - це приносить щастя та удачу.

Чого не можна робити на католицьке Різдво

У католиків не прийнято після святкової вечері прибирати зі столу. Також, аби уникнути нещасть, не вдягають старий або чорний одяг. Не можна працювати або виносити сміття з хати - таким чином господарі ніби "виносять" з оселі щастя. Забороняється сваритися з рідними, як і на усі релігійні свята, адже тоді рік мине у чварах. 25 грудня не можна відмовляти у милостині, адже за благородність доля відплатить сторицею.

Чи вся святкують

Логічно, що 25 грудня - це свято для вірян західного обряду, але з 2017 року ця дата - офіційний вихідний для усіх українців. Тож у п'ятницю цього року на роботу більшість працівників не виходить.

Нагадаємо, 21 грудня - 356-й день року за григоріанським календарем, до кінця року залишається 10 днів. Цей день є днем зимового сонцестояння, яке язичники називали Карачун. Церква шанує пам’ять святої мучениці Анфіси Римської.

Вийти в ефір
22.04