Останні новини

Керівник Міносвіти Шкарлет у суді доводитиме відсутність плагіату у своїх наукових працях

6 жовтня тимчасово виконуючий обов'язки міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет подав до суду на Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти в особі Комітету з етики, яке в наукових роботах Шкарлета виявило плагіат. Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК).

Про це зазначається у повідомленні пресслужби ОАСК.

Позивач просить суд визнати протиправними дії Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (в особі з Комітету питань етики) щодо встановлення наявності тестових запозичень без послання на джерело у 4-х наукових роботах позивача. Також ОАСК просять визнати протиправним і скасувати рішення Комітету, датоване 11 вересня, щодо порушення академічної доброчесності у наукових публікаціях.

Наразі судом вирішується питання щодо відкриття провадження за даним адміністративним позовом.

Додамо, що 3 жовтня за Офісом Президента пройшла акція "Бій за освіту!", де вимагали відставки тимчасово виконуючого обов'язки міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. У ній взяли участь 11 організацій і представники Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного.

Як повідомляє BBC, Етичний комітет Нацагентства з питань вищої освіти виявив плагіат у трьох роботах в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета.

"Представимо це в нашому висновку. І є відповідна таблиця, яка вказує на некоректні посилання з ознаками академічного плагіату", - заявив голова Нацагентства Сергій Квіт.

Уривки робіт Шкарлета перевіряли і міжнародні експерти, яким надіслали перекладені фрагменти: професор етики і права Крістін Моріарті, американський адвокат (працює в міжнародній організації з академічної доброчесності), чеський експерт Томаш Фольтинек і польський експерт Кшиштоф Гутовський.

Усі троє дійшли висновку, що в роботах пана Шкарлета є плагіат. Ексміністр освіти Ганна Новосад на початку літа також критикувала пана Шкарлета і називала його "доктором сплагіачених наук". Сам Шкарлет звинувачення у плагіаті неодноразово заперечував.

Нагадаємо, у Міністерстві освіти і науки відреагували на бійку між колективом Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного і поліцією, яка сталася в четвер, 24 вересня. У заяві, яка з'явилася на офіційному сайті МОН, написано, що мова про припинення роботи навчального закладу не йде.

Вийти в ефір