Останні новини

Кіберполіція викрила зловмисників, через яких мобільні оператори втратили півмільйона гривень

Товариство втручалося у дзвінки за роумінгом

Кіберполіція викрила товариство на махінаціях із телефонним зв'язком. Воно втручалося в роботу мобільних операторів та проводило міжнародні зв'язки по "національному" тарифу.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу МВС.

уомпуктери.jpg

Фото Нацполіції

Читайте також: СБУ викрила мережу хакерів із клієнтурою з РФ

Зловмисники за допомогою спеціального телекомунікаційного обладнання підмінювали абонентам міжнародний трафік на псевдонаціональний. У результаті оплата стягувалася менша і оператори понесли великі збитки. Відомство з'ясувало, що до цього причетні працівники столичного товариства, що надавало комунікаційні послуги. В одному зі своїх офісів вони й розташували своє спеціальне комунікаційне обладнання, яке використовувало до тисячі сім-карток українських операторів. Технологія була наступна: приймалися міжнародні дзвінки й перенаправлялися під виглядом псведонаціональних в обхід Міжнародного центру комутації (установа призначена для забезпечення зв'язку між нац- та міжнародною мережею).

Обшуки обвели у 3 офісах та забрали комп'ютери, стартові мобільні пакети, телефони й спецобладнання. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за несанкціоноване втручання в роботу мереж зв'язку. Якщо вину зловмисників доведуть, їм загрожує до 6 років за гратами.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04