Останні новини

Київ увійшов у "зелену" зону карантину: що це означає


Від 1 серпня в Україні почали діяти нові правила адаптивного карантину. Київ потрапив у "зелену" зону карантину.

Про це повідомив голова управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан у коментарі "РБК-Україна".

Джерело: РБК-Україна

Коронавірус виявили у всіх областях України. Рубан наголосив , що епідемічна ситуація у Києві визначається не так, як по всій країні. Розрахунки щодо епідемічної ситуації у Києві робляться на підставі постанови Кабінету міністрів, за виключенням "вогнищевих" випадків.

"Якщо ми подивимося показники Кабінету міністрів, то вони (показники Києва - прим. ред.) знаходяться у межах жовтої зони, але якщо виключити "вогнищеві" випадки - спалахи у гуртожитках та інших закладах, то місто Київ потрапляє у зелену зону", - зазначив Рубан.

Зазначається, що рішення щодо відповідності Києва критеріям адаптивного карантину ухвалює безпосередньо Міністерство охорони здоров'я.

Перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли п'ять днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників. Обмеження будуть діяти на всіх рівнях, включаючи "зелений". Серед обов’язкових вимог - проведення масових заходів лише за умови перебування не більше однієї особи на 5 квадратних метрів, носіння масок у громадських місцях, заповненість кінотеатрів - не більше, ніж на 50%, перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях. Найсильніше карантин діятиме у "червоній зоні".

"Зелений" рівень

"Зелений" рівень епідемічної небезпеки на території всього регіону встановлюється, якщо будуть відсутні ознаки з широким розповсюдженням COVID-19 більше трьох днів поспіль. На території такого регіону забороняється проводити масові заходи за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території. А також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць у кожному окремому кінозалі або залі. Крім того не можна здійснювати регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння.

"Жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень встановлюються на територіях зі значним поширенням COVID-19. Таким вважається регіон, який має одну з таких ознак.

"Жовтий" рівень

У регіоні, де встановлено "жовтий" рівень, забороняється відвідування сторонніми особами ряду установ і закладів соціального захисту, крім тих, які надають соціальні послуги екстрено.

"Помаранчевий" рівень

У регіонах з таким рівнем небезпеки забороняється:

  • проведення масових заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі будівлі або території;
  • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів; роботу після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів, а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування, крім послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти;
  • проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім ряду винятків;
  • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів; приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; оздоровлення та відпочинок дітей за межами зазначеної території.

"Червоний" рівень

Для регіонів із "червоним" рівнем епідемічної небезпеки правил "помаранчевого" рівня додаються такі заборони:

  • регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів, крім перевезення: легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше 5 осіб без урахування осіб віком до 14 років; службовими та/або орендованими автомобілями підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Нацполіції.
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, закладів громадського харчування, ТРЦ, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами тощо;
  • провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку; торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;
  • відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено, центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.

У регіонах з "помаранчевим" і "червоним" рівнями додатково можуть застосовуватись обмежувальні заходи. Вони встановлюються органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Нагадаємо, у Києві 30 липня був зафіксований антирекорд - майже 200 випадків коронавірусу за добу. Таку кількість інфікованих мер Києва Віталій Кличко пов'язує зі спалахом коронавірусу у гуртожитку Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації НТУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського".

Вийти в ефір