Останні новини

Київська влада створила бомбу уповільненої дії: чим обернеться для людей пожежа на сміттєзвалищі

Щорічно через забруднення повітря помирає понад 60 тисяч українців. Безсумнівно, пожежа на несанкціонованому сміттєзвалищі у Києві - одна з найнебезпечніших катастроф цього року. Від горіння сміття у повітря вилітають кілограми шкідливих речовин, які невдовзі кияни відчують на своєму здоров’ї. Однак місцева влада не вирішує проблему, а засипає її землею. Такі дії загрожують катастрофою більших масштабів, принаймні для здоров’я містян.

Таку думку висловив голова Національної екологічної ради Олександр Чистяков у прямому ефірі телеканалу Kyiv Live.

"Те, що вони засипали грунтом - це злочин. Щоб ви розуміли, сміття коли воно лежить, а тим більше, коли воно засипане землею, воно починає виділяти газ. Вони фактично зробили бомбу уповільненої дії. Це потрібно не засипати, це потрібно ліквідувати, потрібно вивозити звідти", - зауважив Чистяков.

Еколог стверджує, що горіння сміттєзвалищ особливо шкідливе через тління пластику та поліетилену, які виділяють неймовірно токсичні речовини. Саме брудне повітря стає причиною десятків тисяч смертей, особливо пов’язаних із серцево-судинними захворюваннями. За його словами, в країні треба вирішувати питання із несанкціонованими сміттєзвалищами.

"Коли горять звалища - горить поліетилен, який виділяє найнебезпечніші отруйні речовини при цьому. Чадний газ, який з'являється в результаті горіння, проникає в людину через шкіру. А все шкідливі речовини, що містяться в димі, викликають запалення, поява тромбів, запалення стінок судин. Медики ж не просто так говорять, що 78% всіх смертей від інфаркту та інсульту спровоковані забрудненням повітря. Потрібно закінчувати з усіма цими несанкціонованими звалищами. Ви тільки вдумайтеся - у нас в країні 6 тисяч зареєстрованих звалищ, і в той же час 35 тисяч незаконних звалищ, які займають площу понад 14 тисяч квадратних кілометрів", - розказав Чистяков.

Шкідливі речовини від горіння, за його словами, шкодять також імунній системі, які необхідна населенню у період пандемії. Спалювання листя та сухої трави, яке розповсюджено в Україні восени, також загрожує здоров’ю. Особливо еколога обурює, що біля таких вогнищ часто знаходяться діти та старі люди, для здоров’я яких шкода від диму може бути фатальна.

"Біля кожного вогнища, навіть якщо це опале листя, надзвичайно небезпечно для здоров'я людей і для екологи. Дуже часто можна побачити дітей. Це неподобство! При спалюванні 1 тонни листя в повітря потрапляє понад 9 кг шкідливих речовин. Дим від таких шкідливих речовин у багато разів шкідливіший, ніж дим від сигарет. В першу чергу це діє на імунну систему, яка зараз нам всім потрібна", - зауважив еколог.

Чистяков відзначив, що ще донедавна Київ вирізнявся гарною екологією та озелененням. Однак на сьогодні має статус найбрудніших міст світу.

"Київ зовсім недавно був одним з найзеленіших столиць світу, а зараз він увійшов в десятку найзабрудненіших міст. Загазованість повітря в столиці досягла 160 одиниць, це при нормі 50 одиниць. Глобальний Альянс з питань здоров'я поставив Україну на 4 позицію. У нас щорічно в країні вмирає понад 60 тисяч людей з цієї причини", - зауважив еколог.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9wiE7mxzS-U" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, 20 вересня у Дарницькому районі Києва загорілася звалище підприємства. Рятувальники отримали повідомлення про пожежу на території підприємства на вул. Ревуцького, 41 о 12:45.

Пожежа на сміттєзвалищі на вулиці Колекторній, що у Дарницькому районі столиці задимила й сусідні райони. Адже займання перекинулося і на торфовища. Зараз відкритого вогню не спостерігається, рятувальники продовжують гасити осередки тління. Площа ділянки займання 2000 кв.м. ДСНСівці, серед іншого, залучили до гасіння поливомийну машину. О 17:00 20 вересня пожежу вдалося локалізувати.

Мешканці прилеглих районів діллилися відео зі смогом. У місцевості з самого ранку сильний туман,  деякі школи навіть порадили дітям не приходити на заняття. На дорогах утворилися затори, адже водіям не видно по дзеркалах.

Теги:
Вийти в ефір