Останні новини

Кінець епохи кнопкодавства: У Верховній Раді запрацювала нова сенсорна кнопка для голосування

Сенсорна кнопка пройшла перевірку і нардепи зможуть її використовувати з цього пленарного тижня.

У вівторок, 2 березня, у Верховній раді України запрацювали сенсорні кнопки. Тож, тепер аби проголосувати депутати мають задіяти обидві руки: однією натискати на сенсорну панель, а іншою на кнопку. За словами голови парламенту Дмитра Разумкова, це унеможливлює кнопкодавство. 

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Зеленський вакцинувався від коронавірусу

2 березня депутати протестували кнопку уперше. На засіданні зареєструвалися 275 народних обранців. Народні депутати активно демонструють, як працює нова система. 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Falexeygoncharenko%2Fvideos%2F3903666129672595%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

"Нам с самого ранку видали пам'ятки, як користуватися новою системою. Там все дуже детально розписано. Апарат Верховної ради дуже якісно працює. Я думаю, що проблем виникати з цією системою не буде. Не зрозуміло абсолютно, чому ця кнопка раніше не працювала, адже пульт такий самий. Ця сенсорна панель існувала і раніше. Нарешті повний функціонал системи РАДА запрацював так, як він і мав працювати", -прокоментувала народний депутат фракції "Слуга народу" Людмила Буймістер.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Fr_Wd0__6A8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • 24 лютого Дмитро Разумков протестував систему поіменного голосування "Рада 4", яку у 2015 році встановили у Київраді. Мер Києва допоміг йому скористатися новою системою: для цього потрібна спеціальна іменна картка. Голосування здійснюється натиском двох кнопок одночасно.
  • На референдум може бути винесене питання скорочення кількості депутатів парламенту до 300. Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що потреби у цьому немає, це повинна зробити сама Верховна Рада.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
23.04