Останні новини

Кияни обурені "спотворенням" старовинної будівлі XIX сторіччя на Андріївському узвозі

На Андріївському узвозі почали розбирати старовинну будівлю початку XIX сторіччя. Вже демонтували дах. За попередньою інформацією, планують залишити тільки частину фасаду. Кияни обурені через "спотворення" пам’ятки архітектури.

Про це у Facebook повідомив громадський діяч Дмитро Перов. 

"Просто зараз зносять будинок-пам’ятку на Андріївському узвозі, 10а, жодні дозвільні документи на будівництво відсутні", - написав киянин у соцмережі.

Повідомляється, що наразі роботи на об’єкті були тимчасово зупинені, а у забудовника не має необхідних дозволів.

"Пізніше було оприлюднено в мережі проєкт цієї з їх слів "реставраціі". Негідники задумали наліпити ще один поверх, хитро сховавши його під високим дахом. У результаті вигляд пам’ятки архітектури буде вкрай спотворено через зміну форми даху та відсутності карнизу великого виносу. Власне, від самої пам’ятки теж майже нічого не залишиться: лише цегляний цоколь та фасадна стіна", - написав у Facebook киянин Короб Антон.

Ця будівля віднесена до переліку пам’яток архітектури. Одноповерхова будівля на високому цегляному цоколі репрезентує рядову житлову забудову Києва початку 19 століття. ДП "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій" визначив будівлю як непридатну до експлуатації. Згідно з висновками, в задовільному стані збереглась лише частина цоколя та фасадна стіна.

Ще у 2012 році сусідні будинки на Андріївському узвозі, 10 та вулиці Фролівській, 9/11 були знесені під забудову. Тут планували збудувати офісний центр на замовлення ЕСТА Холдінг, що входить до компанії СКМ, яка належить Рінату Ахметову. 

Фото: Facebook

Фото: Facebook

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/V_5VHGHW5sk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, що за 150 грн можна відчути себе президентом: Маріїнський палац відкривається для екскурсій. На першу подорож можна потрапити вже 4 вересня.


Вийти в ефір