Останні новини

Кияни просять прибрати маршрутки з міста

Кияни звернулись до міської влади з ініціативою прибрати маршрутки. На думку атора ідеї, їх треба замінити  муніципальним транспортом - автобусами, трамваями і тролейбусами.

Відповідна петиція зареєстрована на сайті Київської міської ради.

"Маршрутки – це африканська модель міських перевезень. Якщо говорити про європейську модель, то маршруток там немає і близько. Європейська модель базується на якісній моделі сполучення: міський транспорт має бути комфортабельним, швидким, безпечним і передбачуваним для пасажирів. Маршрутки нічого з цього не забезпечують.", - наголошується в петиції.

Для того, щоб петиція була розглянута Київрадою, вона повинна набрати 10 000 голосів за 90 днів. Поки у свіжої ідеї п'ять однодумців, а зареєстрована вона 7 вересня.

Нагадаємо, З вересня у столиці можна купити єдиний електронний квиток, що дозволить оплачувати проїзд у всіх видах міського транспорту. Очікується, що з часом це буде єдиний спосіб оплати. Експерт Дмитро Беспалов вважає, що введення квитка - рішення багатьох проблем громадського транспорту, які спричиняє готівка. Про це експерт з транспортного планування Дмитро Беспалов повідомив в ефірі телеканалу Kyiv Live.

У деяких європейських країнах готівкою у транспорті не платять. Так, у Німеччині є свій єдиний квиток, що дозволяє добу їздити безкоштовно у всіх видах трансопорту, принаймні, у межах Баварії. У Колумбії, наприклад,  у деяких маршрутках можна розплачуватися готівкою, а для деяких треба мати спеціальні пропускні карточки.

Вийти в ефір