Останні новини

Книжковому ринку "Петрівка" - бути: про що домовились мешканці з власником земельної ділянки

У Києві 2 місяці триває боротьба за збереження книжкового ринку "Петрівка". За цей час подали на розгляд Київради проект рішення від громади щодо переведення ринку у комунальну власність. А також зібрали понад 25 тис. підписів киян під зверненням до Президента України. Представники власника земельної ділянки дослухалися до пропозицій мешканців. Книжковий ринок продовжить свою діяльність.

Про це повідомив керівник ініціативної групи зі збереження ринку Владислав Трубіцин в Facebook.

"Наша боротьба за збереження книжкового ринку принесла свої результати! Можу з упевненістю заявити, що книжковому ринку "Петрівка" — бути! Уперше за останні місяці, а, можливо, і роки, сторони процесу встали на конструктивний шлях і почали рівноправний діалог. Представники власника земельної ділянки дослухалися наших пропозицій і висловили готовність піти нам назустріч", - написав Трубіцин.

Зазначається, що досягнуто взаєморозуміння стосовно того, що книжковий ринок ніхто не закриє. На ринку буде нова адміністрація, що складатиметься з консенсусних і прийнятних для всіх осіб. Також буде підписано тристоронній Меморандум про взаємопорозуміння і партнерство між власниками, підприємцями і новою адміністрацією.

Також зазначається, що власник оформить цільове призначення земельної ділянки як "книжковий ринок".

"Це нівелює будь-які маніпуляції і нерозуміння в майбутньому. Ми з вами і представники власника, спільно розробимо нову концепцію подальшого розвитку книжкового ринку "Петрівка" у "Культурний хаб на Петрівці". Тут буде не тільки торгівля, а й творчий простір, зони інтелектуального дозвілля, сучасна інфраструктура, комунікації". - йдеться ку повідомленні. 

Волонтери "SavePetrovka" зазначають, що відбудеться ліквідація немодернизованої частини книжкового ринку, яка розташовується через дорогу. Проте цей процес відбудеться орієнтовно за 2 роки, а доти всі підприємці матимуть можливість переїхати на основну частину книжкового ринку з гарантією непідвищення орендної плати.

Нагадаємо, книжковий ринок "Петрівка", що розташований біля станції метро "Почайна" і куди приїжджають купувати книги не тільки жителі столиці, а й цінителі "друкарського художнього слова" з усієї України, знову в центрі скандалу. Вже втретє його намагається знести. Однак громадяни зібрали 25683 підписів для того, щоб його зберегти.


Вийти в ефір