Останні новини

Кнопкодавство у Раді: вперше нардепу повідомили про підозру

Парламентар не з'явився до Офісу Генпрокурора, аби отримати повідомлення про підозру

Народному депутату України повідомили про підозру через кнопкодавство. Це перший подібний випадок у практиці Офісу Генпрокурора.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Facebook-акаунт генерального прокурора України Ірини Венедіктової.

Читайте також: "Слуга народу" висунула Василя Вірастюка до довибори у Радукнопкодавство.jpg

Фото: Facebook

Зі слів Венедіктової, нардеп під час розгляду поправок до законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення неодноразово здійснював неособисте голосування з використанням персональної картки колеги.

Також вона додала, що народного депутата викликали до Офісу Генпрокурора 11 лютого для вручення повідомлення про підозру, однак, той не з'явився та про причини неявки не повідомив. Так, до Апарату Верховної Ради України, за адресою проживання парламентаря, на його електронну пошту та інші засоби зв'язку було направлене письмове повідомлення про підозру.

"Це перший у нашій практиці випадок притягнення до відповідальності за ст. 364-2 Кримінального кодексу України",- написала генпрокурорка.

Зазначається, що за 2020 рік громадський рух "Чесно" нарахував 51 випадок кнопкодавства, помічено у цих неправомірних діях 18 депутатів. Відповідно до закону за умисне неособисте голосування встановлено кримінальну відповідальність та передбачено штраф від 51 000 до 85 000 гривень.

<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/8QM2QeR0wMo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
01.03