Останні новини

Шевченківська премія-2021: оголошено імена переможців

Всього було представлено 51 твір у шести номінаціях

У вівторок, 9-го березня, Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців. Усього цьогоріч було представлено 51 твір у шести номінаціях.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пряму трансляцію Комітету на YouTube.

Шевченківська премія.jpg

Фото - Facebook

Читайте також: Оголошені переможці Всеукраїнського рейтингу "Книжка року 2020"

Лавреати Шевченківської премії 2021

Номінація "Публіцистика, журналістика"

  • Станіслав Асеєв, книга есеїв "В ізоляції".

Номінація "Кіномистецтво" 

  • Васянович Валентин (режисер) та Одуденко Владлен (художник-постановник), художній фільм "Атлантида".

Номінація "Візуальне мистецтво"

  • Борис Михайлов (фотохудожник), відеопроєкція та фотоінсталяція "Випробування смертю".

Номінація "Література"

  • Луцишина Оксана, роман "Іван і Феба".

Номінація "Музичне мистецтво"

  • Андрусик Олександра Сергіївна (директорка агенції), Шимальський Євген Володимирович (співзасновник агенції), Сула Катерина Олександрівна (виконавча продюсерка) – музичне агентство "УХО", цикл "Архітектура голосу".

Номінація "Театральне мистецтво" 

  • Маслобойщиков Сергій (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Рудюк Наталія (художниця з костюмів), Бегма Олександр (композитор) – вистава "Verba" за мотивами драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня".

За словами президента України Володимира Зеленського, цьогоріч було ухвалене рішення про те, що вручення премії відбудеться не в традиційні Шевченківські дні, а 20 травня 2021 року – у 60-ту річницю заснування премії.

Нагадаємо:

  • Перше за часів Незалежності повне видання творів Лесі Українки у 14 томах презентували у Києві 25 лютого, у день відзначення 150-річчя з дня народження поетеси.
  • У мережі вийшов трейлер українського історичного фільму "Антон і червона химера". Це остання робота відомого грузинського кінорежисера, номинінта на премії "Оскар" та "Золотий глобус" Зази Урушадзе, який пішов з життя у 2019-му році.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
20.04