Останні новини

Колишні податківці "реєстрували" фіктивні підприємства, допомагаючи оминати податки

Колишні працівники банківської системи та податкової служби організували масштабний конвертцентр, у якому допомагали нечесним бізнесменам оминати податки та реєструвати фіктивні компанії. За рік роботи обіг коштів конвертцентру склав більше ніж 15 мільярдів гривень.

Про це повідомили у Службі безпеки України.

"До організації цієї схеми причетні посадовці комерційних банківських установ і колишнє керівництво Державної податкової служби. Вони, зокрема, давали можливість замовникам оминати систему автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику. Таким чином зловмисники отримали можливість використовувати вразливості інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС і як наслідок – ухилятися від сплати податків", - розповіли у СБУ.

хзщшгнек.jpg

Центр функціонував протягом 2019-2020 років, організатори зареєстрували понад 400 фіктивних фірм. З його допомогою тисячі підприємств, зокрема державних та комунальних, ухилялися від сплати податків в особливо великих розмірах.

з.щюшгбньт.jpg

"У ході санкціонованих обшуків в офісах і місцях проживання фігурантів правоохоронці виявили понад 600 печаток фіктивних підприємств, офшорних компаній, нотаріусів, податкових органів, судів та органів місцевого самоврядування. Також виявлено установчі документи фіктивних підприємств, документацію щодо їх фінансово-господарської діяльності, довіреності, копії паспортів осіб (так званих "фунтів"), на яких здійснювалася реєстрація таких СГД, що підтверджують вчинення злочинів", - додали у відомстві.

фврео.jpg

Повідомляється, що цей конвертаційний центр був частиною більш глобального протиправного механізму формування сум податкового кредиту з ПДВ, який раніше блокувала Служба у ДПС.

Нпразі тривають слідчі дії.

Нагадаємо, у Києві правоохоронці викрили шахрайську діяльність незаконних конвертцентрів. У схемі задіяли компанію для людей з інвалідністю. Через організацію проводили кошти нібито за придбані товари, проте кошти переводились на пов'язані рахунки. Таким чином шахраї отримували ще й додаткову пільгу на подадки.

Вийти в ефір