Останні новини

Коли чекати стрибка цін: в Нацбанку дали прогноз щодо інфляції

До кінця року ситуація має стабілізуватись.

Інфляція у 2021 році становитиме 8 %. Очікується, що пік інфляційного сплеску припаде на липень-вересень 2021 року., однак після цього показник почне знижуватись.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на щоквартальний Інфляційний звіт НБУ за квітень 2021 року.

Читайте також: У Нацбанку розповіли, на що саме розраховують від МВФ

"За прогнозами Національного банку, пік інфляційного сплеску припаде на III квартал 2021 року передусім через низьку минулорічну базу порівняння. Проте, вже восени інфляція почне знижуватися й за підсумками 2021 року становитиме 8 %. Цьому сприятимуть надходження на ринки нового врожаю, вичерпання ефекту від низької бази порівняння для окремих товарів, а також підвищення облікової ставки Національним банком", - йдеться в повідомленні.

На початку 2021 року стрімке прискорення інфляції зумовили подорожчання продовольчих товарів та палива в світі, а також високий споживчий попит в Україні.

У Нацбанку прогнозують, що інфляція повернеться до цільового діапазону 5 % ± 1 в. п. у першому півріччі 2022 року та закріпиться біля цілі 5 % у наступні роки.

Нагадаємо:

  • Інфляція в першому кварталі 2021 року виявилась вищою за прогнозовану, однак Національний банк підтверджує інфляційну мету 5 %. Перелом в динаміці інфляції очікується в серпні-вересні цього року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05