Останні новини

Коли починається Великий Піст у 2021-му: заборони та забобони

Хто і для чого вигадав піст? Куди може привести шлях страждання

У православному світі з 15 березня розпочинається Великий Піст, який триватиме аж до 1 травня. Прийнято думати, що у цей час вірянам не можна споживати продукти тваринного походження. Проте це не зовсім так. Обмеження поширюється не тільки на окремі продукти, а й на розваги, кількість спожитої їжі і навіть на думки. Тобто, за цей час православний християнин має пройти своєрідний шлях страждання.

Для чого вірянам страждати і звідки йде така традиція, розбирався Kyiv Live.

Читайте також: Китайський новий рік 2021: коли саме Білий металевий бик “вступить в свої права”

Звідки виникла традиція

Існує кілька версій виникнення традиції постити перед Великоднем. За однією з версій, 40-денний піст встановлений в пам'ять про пісний подвиг Христа, який після Свого Хрещення 40 днів був без води і їжі в пустелі.

За іншою версією - у давні часи ті, хто бажав прийняти християнство мали посилено молитися і постити. Хрестини проходили кілька разів на рік по великих святах. У підтримку бажаючих вже хрещені християни також дотримувалися посту й посилено молилися про порятунок всього світу. 

Великий Піст має три етапи

Піст розпочинається поступово. Йому передує Масляна, тоді протягом тижня православні відмовляються від м'яса.

Сам піст також поділений на два етапи - Свята Чотиридесятниця і Страсна Седмиця.

За віруваннями, у дні Святої Чотиридесятниці віряни йдуть назустріч Богові через обмеження в їжі, молитву і покаяння в гріхах.

У дні Страсної Седмиці - найжорстокіший піст. Православні вірять, що у ці дні Сам Христос приходить через останні проповіді, Таємну Вечерю, Голгофу і Воскресіння. 

І на завершення - віряни зустрічають довгоочікуване свято - Великдень.

Найсуворішими тижнями Посту вважаються перший і останній, Страсна Седмиця. Старанні християни в ці дні інколи навіть не споживають нічого ситніше шматочка хліба і води. 

Піст - це не дієта

Проте священнослужителі зауважують, що від посту, а саме обмеження у їжі, мають утриматись хворі люди та діти, оскільки це може погано позначитись на їхньому здоров’ї. Головне, що має розуміти вірянин - це те, що жертовність у вигляді посту можна принести іншим шляхом - наприклад, відмовитись від розваг, споживати менше солодкого, більше молитися. Бо в основі закладена ідея духовного очищення та наближення до Бога, а не до каліцтва.

Те саме стосуються і обмеження у фізичному коханні. Навіть у Біблії сказано, що погані думки - гірші за недотримання посту. 

"Але щоб уникнути розпусти, нехай кожен муж має дружину, і кожна жінка хай має свого чоловіка", - йдеться у Біблії (1 Кор 7: 1-7 від апостола Павла). 

Нагадаємо:

  • З наступного понеділка настає найкоротший місяць у році - лютий. На відміну від своїх "братчиків", він зустріне українців лише 8 вихідними - додаткового відпочинку не буде.
  • День Тетяни щорічно відзначається 25 січня. Свято відоме також, як День студента, оскільки святу мученицю Тетяну Римську, пам’ять якої відзначають у цю дату, вважають покровителькою усіх, хто навчається у вишах.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
04.03