Останні новини

"Коли ввімкнуть світло - тоді ми підемо": змерзлі жителі Ірпеня скаржаться на байдужість місцевої влади

Увечері 8 січня жителі ЖК Синергії, Фортуни і Гранд лайф перекрили дорогу

Другу добу в мікрорайоні Синергія в Ірпені немає світла - кілька тисяч квартир, переважно - з молодими сім'ями. Квартири в цьому районі опалюються газовими котлами, які не працюють без електроенергії. На запити ДТЕК не реагує. У Обленерго теж нічого не кажуть - сперечаються, чий кабель, на якому сталася поломка. Люди мерзнуть, ситуація ускладнюється святами і локдауном - чиновники недоступні.

Про те, що зараз відбувається в Ірпені, розповів Оперативному штабі  місцевий житель Богдан в ефірі 8 січня.

"У нас в квартирах дуже холодно вже другу добу і нема світла, бо опалювання від нього залежить. Ми вийшли на вулицю та заблокували рух. Вона (електроенергія - прим. ред.) вимкнулася в 5 ранку 7 січня, тобто Різдво у всіх було зіпсуте. В чаті жильців навіть писали, що холодець потік - продукти зіпсувалися", - поділився проблемами ірпінців Богдан.

В околиці є також будинки вище 10 поверхів, і там нема води, бо насоси теж електричні і не працюють. Люди зверталися до місцевої влади, депутатів, у раду - усі не відповідають або придумують відмовки, вважають жителі. Зверталися також і до забудовників; ремонтна бригада знайшла місце розриву кабелю, владнали проблему. Але пізніше виявилося, що є ще один розрив, який шукають. І Обленерго, і забудовник перекладають відповідальність один на одного.

"Ніхто не хоче брати відповідальність за цей кабель, ситуація вже не вперше. Такі блекаути були і в минулі роки, і досі нічого не вирішено", - додав Богдан.

Своє обурення висловили й інші мешканці ЖК:

"Коли ввімкнуть світло - тоді ми підемо. Те, що зараз заступник каже про якийсь передсвятковий день - нас це не цікавить", - поскаржилась жінка.

Якийсь активіст тим часом організовував делегації із мешканців постраждалих ЖК:

"Ми поки ініціативна група: є точно два офіційних учасники будинку №29 - ідуть до бригади, як і було домовлено. Добровольці можуть до них приєднатися, аби не було якихось незрозумілостей".

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Onq0fySSddo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, нещодавно, напередодні Нового року, на журналіста телеканалу Kyiv Live напав невідомий чоловік. Це відбулося у одному із столичних салонів краси, де кореспондент саме проводив інспекцію.

Вийти в ефір
15.01