Останні новини

Коли знизиться інфляція: у Нацбанку розповіли, що для цього робитимуть

Знизити інфляцію, зокрема, повинен новий урожай у серпні.

Інфляція в першому кварталі 2021 року виявилась вищою за прогнозовану, однак Національний банк підтверджує інфляційну мету 5 %. Перелом в динаміці інфляції очікується в серпні-вересні цього року.

Про це розповів глава НБУ Кирило Шевченко, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Читайте також: У Нацбанку розповіли, на що саме розраховують від МВФ

"Наше завдання - повернути інфляцію до мети, яка у нас запланована - це 5 % + -1 п.п. Якщо НБУ для того, щоб досягти цієї мети, потрібно буде підвищити процентну ставку, ми абсолютно готові це зробити", - сказав він.

Переломний момент, завдяки діям НБУ та новому врожаю, очікується у серпні-вересні.

Кирило Шевченко нагадав, що Нацбанк очікував, що інфляція в річному вимірі досягне 7,6 % в березні, зокрема, базова - 5,7 %, але вона вийшла відповідно на 7,5 % і 5,6 % за підсумками лютого. За його словами, таке зростання викликане, зокрема, зростанням світових цін через дії Китаю і відновленням світової економіки, а також підвищенням мінімальної зарплати в січні.

"Темпи інфляції прискорюються. Наше завдання, як НБУ, полягає в тому, щоб це не перетворилося на небезпечну тенденцію. Ми для цього маємо дієвий інструмент - облікову ставку, і не сумніваємося в разі потреби його застосувати", - наголосив Шевченко.

У березні НБУ вже підвищив ставку з 6 % до 6,5 %, а слідом за Україною до такого підвищення вдалися багато центробанків країн, що розвиваються.

Керівник Нацбанку не назвав, до якого рівня може бути підвищена облікова ставка.

"Це інструмент. У нас немає мети по обліковій ставці. Мета - повернути інфляцію до нашого таргету. Наші очікування тенденцій, які є в макропрогнозі НБУ: до вересня 2021 інфляція може зберігатися на рівні вище цільового діапазону", - сказав Шевченко.

Нагадаємо:

  • НБУ оприлюднить оновлений макропрогноз після оголошення облікової ставки 15 квітня. Для цього Нацбанк розглядає кілька сценаріїв локдауну - карантину в “червоних зонах”.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04