Останні новини

Конспірологія COVID-19: хто й навіщо приховував вірус

Вже рік людство живе в новій реальності: маски, соціальна дистанція й антисептики стали нормою. А раніше невідомий вірус SARS COV 2 став найбільш обговорюваною темою року. Коронавірус, який рік тому зафіксували у китайському місті Ухань, породив не одне розслідування розвідки. 

Kyiv Live розповідається, які конспірологічні версії пов'язані з COVID-19

Спочатку приховував Ухань, а потім Пекін 

Американські спецслужби вважають, що влада провінції Хубей і міста Ухань, де розпочалася пандемія, приховували від центру інформацію про спалах коронавірусу. Про це повідомляє видання New York Times. Місцеві посадовці декілька тижнів не передали інформацію до Пекіну, адже боялись покарання. Однак центральна влада теж приховувала інформацію про захворювання від Всесвітньої організації охорони здоров'я. 

Австралійське видання Sunday Telegraph стверджує, що має копію доповіді розвідкового альянсу Five Eye - об'єднання розвідок США, Австралії, Канади, Нової Зеландії та Британії. Йдеться про те, що китайська влада змушувала мовчати лікарів, які намагалися говорити про небезпеку, знищувала сліди лабораторних експериментів та відмовляла надавати зразки вірусу іноземним вченим для створення вакцини. 

Найтривожнішим випадок Хуан Яньлін - співробітниці лабораторії Уханьского інституту вірусології. За даними китайських ЗМІ, саме вона могла стати "нульовим пацієнтом", з якого почалося поширення коронавірусу. Потім з'явилося повідомлення про її зникнення, а з сайту інституту були видалені її фотографія і відомості про неї. З того часу про жінку немає ніякої інформації. 

“Можливо влада і хотіла приховати епідемію, однак все одно нічого б не вийшло. В Ухані інформацію швидко поширювалась через соціальні мережі. А фото й відео того, як дезінфікують ринок й вулиці за хвилини стали вірусними. Вірус виявили після Воєнних ігор в місті Ухань. Подія проходила 24 жовтня. А відкрито говорити про COVID-19 почали в кінці листопада на початку жовтня. Крім того, багато людей спочатку не ставилися до цього серйозно. Адже Китай відомий своєю неохайністю і час від часу у нас були локальні спалахи якихось хвороб”, - зазначив Михайло Єфимов, який проживав в Ухані і був евакуйований Україною до Нових Санжар. 

Звинувачення Дональда Трампа та Держдепартаменту США

45-й президент Сполучених штатів неодноразово критикував звинувачував китайську владу у дезінформації. Трамп вважає, що вірус можна було зупинити ще у Китаї:

“Цього ніколи не повинно було статися. Він прийшов з Китаю - він повинен був бути зупинений в Китаї, перш ніж він вибрався у світ"

Ексцентричний Дональд вважає, що саме Китай хотів допомогти його опоненту - Джо Байдену - перемогти на президентських виборах. Адже коронакриза суттєво вдарила по рейтингу Трампа. 

Підтримує позицію президента й держсекретар США Майк Помпео, який зазначив, що комуністична партія “зробила усе, аби світ не дізнався про новий вірус”

У Китаї про загрозу знали заздалегідь 

Австралійська розвідка зробила доповідь про дослідження з коронавірусами кажанів, якими вже 15 років займається група китайських вчених під керівництвом доктора Ши Чженлі, директора Центру інфекційних захворювань Уханьского інституту вірусології Китайської Академії наук.

Доктор Ши вивчила не менше п'ятдесяти зразків вірусу, аби ізолювати віруси, що зустрічаються у кажанів, і проаналізувати можливість їх передачі людині. У листопаді 2015 року вчені зробили висновок, що віруси, генетично схожі з вірусом SARS, можуть передаватися безпосередньо від кажанів людині й не піддаються лікуванню.

А у березні 2019 року доктор Ши і її команда опублікували в медичному журналі Viruses огляд під назвою "Коронавіруси кажанів в Китаї":

"Є висока ймовірність того, що в майбутньому хвороби, подібні атипової пневмонії (SARS) або близькосхідного респіраторного синдрому (MERS), будуть викликатися коронавірусами кажанів, і існує підвищена ймовірність того, що це станеться в Китаї", - йшлося в огляді. 

Нагадаємо, з початку 2019 року українська медицина перейшла на новий тип обслуговування - звернення до лікарні тепер проходить через терапевта, або сімейного лікаря, з яким укладена декларація. Лікар, в свою чергу дає направлення до вузьких спеціалістів або на аналізи. Проте, що робити, якщо такої угоди й досі немає, а симптоми хвороби вже мають перші прояви - читайте у матеріалі Kyiv Live.Вийти в ефір
26.11