Останні новини

Корабель Маска привіз привіт із космосу: Cargo Dragon повернувся з МКС

Багаторазовий вантажний космічний корабель Cargo Dragon компанії SpaceX Ілона Маска повернувся з Міжнародної космічної станції на Землю

Багаторазовий вантажний космічний корабель Cargo Dragon компанії SpaceX Ілона Маска повернувся з Міжнародної космічної станції на Землю. Такий політ став історичним для всієї планети. Наразі апарат є єдиним у світі, який здатний повертати вантажі з космосу.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на SpaceX в Twitter

Cargo Dragon у грудні доставив на МКС 2900 кілограм вантажу американського космічного агентства NASA, а назад, на Землю, повернув близько 2350 кг старого обладнання та результатів дослідів. В рамках контракту SpaceX та NASA це була вже 21-ша вантажна місія з постачання на МКС. 

Модифікований Cargo Dragon тепер здатен доставляти у космос на 20% більший об'єм та на 50% більшу вагу вантажу, ніж попередня модель. 7 грудня корабель автоматично пристикувався до МКС. У NASA відзначають, що це була перша в історії автоматична стиковка вантажного корабля та перший раз, коли до МКС пристиковані одразу два кораблі SpaceX. Тоді до станції вже був приєднаний корабель Crew Dragon.

мкс.JPG

Нагадаємо, американський космічний корабель Crew Dragon приватної компанії SpaceX успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС) вранці 17 листопада. На борту летального апарату були чотири астронавти. Стиковка до модуля Harmony американського сегмента МКС проводилася в автоматичному режимі.

Вийти в ефір
16.05