Останні новини

Коронавірус у 80% випадків не має симптомів: про що говорять нові дослідження вчених

Безсимптомні хворі заразили щонайменше 50% від усіх виявлених випадків

За результатом нового дослідження випадків коронавірусу, американські вчені дійшли висновку, що більшість хворих не знають, що є носіями хвороби, оскільки не мають ніяких симптомів. Виявилось, що таких людей набагато більше, ніж вважалося раніше: понад 80% людей не знають про свій статус та переносять хворобу між здоровими людьми.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Business Insider.

Читайте також: Ускладнення від хвороби призвели до смерті 7 киян протягом 14 лютого

Зазвичай безсимптомні випадки коронавірусу важко виявити та підрахувати, оскільки люди, які не відчувають недугу, не звертаються до лікаря та не тестуються на коронавірус. Дослідження проводили науковці з Чиказького університету, які взяли за основу аналіз результатів тестів на антитіла, отримані в Нью-Йорку з березня по квітень — у піковий період захворюваності першої половини 2020 року.

Виявилось, що лише у 13—18% заражених проявлялися симптоми. Дослідження демонструє не лише те, що безсимптомних випадків більшість, але й те, що коронавірус передається від людини до людини значно легше, ніж вважали раніше.

Проте різниця між передачею від безсимптомних хворих та тих, хто має хворобливі проявлення, також відрізняється. Згідно з результатами дослідження, один безсимптомний хворий заражає 3-4 людини, а симптомний — 4-8. За підрахунками вчених - безсимптомні хворі відповідають за передачу 50% усіх випадків.

Науковці підсумували, що для боротьби з пандемією необхідно виявляти якомога більше безсимптомних хворих, оскільки так званий "колективний імунітет" досі не досягнутий.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03