Останні новини

Коронавірусні пробірки в полі: на Київщині виявили тонни медичних відходів

"Сміттєзвалища" розташовувалися на території Київської та Миколаївської областей

У Київській області правоохоронці виявили несанкціоновані сміттєзвалища епідемічно небезпечних медичних відходів. Підприємство з Київщини звозило тонни матеріалів з лабораторій та лікарень до своїх складів. У непризначених для небезпечних залишків меддіяльності приміщеннях виявили купу пробірок з кров'ю, використані інструменти, дезінфектори. Сюди в тому числі звозили "утилізувати" відходи з COVID-лікарень та лабораторій.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслжубу МВС.

отходи пробирки.jpeg

Читайте також: У Києві затримали торговця людьми

Грубо порушило санітарно-епідемічні правила та норми поводження з медвідходами підприємство з Київщини. Згідно з процедурою, лікарські та біозасоби, що не підлягають подальшому використанню, вимагають знищення. За інформацією МВС, в обхід цих правил підприємство просто складувало їх у столичній та Миколаївській областях. 11 лютого у складах фірми правоохоронці виявили тонни діагностичних засобів, органічні медвіддходи, забруднені кров'ю та іншими рідинами предмети. Тут знайшли відходи закладів, діяльність яких пов'язана з коронавірусом.

склад.jpeg

отходи.jpeg

Фото Нацполіція

Місцева влада має вирішити, як організувати належну утилізацію знайденого. Кримінальну справу поки що відкрили за зловживання владою, і фігурантам може загрожувати ув'язнення від 3 до 6 років із забороною займати певні посади на 3 роки, а також зі штрафом до 17000 грн. Після слідчих дій поліція вирішить, чи кваліфікувати подію ще й як порушення санправил та норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Тоді правопорушникам може загрожувати штраф до 51000 грн або арешт на півроку. У разі, якщо через це загинули люди - ув'язнення від 5 до 8 років.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03