Останні новини

Космічне зіткнення: до Чумацького Шляху наблизилась інша галактика

Нові дані космічного телескопа Hubble підтвердили, що зовнішня частина туманності Андромеди вже починає своє зіткнення з зовнішньою частиною нашої галактики — Чумацьким Шляхом.

Про це повідомляє видання Новое время.

фото: Суспільне

Астрофізики вже прогнозували таку подію декілька років тому, однак до цього ніхто точно не міг оцінити масштаби.  Тепер відомо, що кордони туманності Андромеди розташовані набагато ближче до нашої галактики, ніж думали раніше.

"Ми виявили, що внутрішня оболонка, що простягається приблизно на півмільйона світлових років, набагато складніша і динамічна. Зовнішня оболонка гладкіша і гаряча. Ця різниця, ймовірно, є результатом впливу активності наднової у диску галактики, що безпосередньо впливає на внутрішні її межі", — йдеться в повідомлені.

Для більш точних розрахунків необхідні ще й дані про зовнішні кордони нашої галактики. Однак їх вирахувати набагато складніше, адже  ми перебуваємо всередині неї.

Нагадаємо, Національна опера України запрошує меломанів на відкриття сезону, що відбудеться 18 вересня. Вона працюватиме тричі на тиждень без антрактів. У репертуарі будуть твори, що не вимагатимуть великої кількості оркестрантів, також використовуватимуть фонограму.

Вийти в ефір