Останні новини

Ковідні закупівлі через Prozorro: на що витратили мільярди гривень і хто купував найбільше

Найбільше купували медичне обладнання.

За рік від 18 березня 2020 до 18 березня 2021 року в Україні провели 148,5 тисяч ковідних закупівель на 30,9 млрд грн через сервіс Prozorro. Мова йде про придбання товарів та послуг зі спеціального переліку без торгів - просто за прямими угодами, як дозволив уряд. Проте також були й угоди, які укладалися традиційно після тендерів та аукціонів.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на DOZORRO.

Читайте також: Статистика коронавірусу в Україні на 22 березня

Найактивнішим місяцем укладання договорів став грудень 2020-го.

"Наприкінці бюджетного року замовники намагалися максимально оперативно довитратити всі виділені їм кошти. До того ж у грудні уклали кілька великих коронавірусних угод", - йдеться в матеріалі.

прозорро.png

Джерело: DOZORRO

Наприклад, в цей період централізовано придбали автомобілі швидких на 728 млн грн. Також в передостанній день 2020 року ДП "Медичні закупівлі" підписали угоду на постачання 1,9 млн доз вакцини Sinovac Biotech на 964,3 млн грн. Загалом у грудні суми 11 договорів перетнули межу в 100 млн грн кожен.

При цьому, і в інші періоди року можна простежити зв'язок між зростанням кількості хворих на коронавірус і ковідних тендерів. Зокрема, після відносно спокійного літа, восени кількість інфікованих та госпіталізованих почала стрімко зростати.

"Відповідно, зросли й потреби медзакладів. Також такій тенденції коронавірусних договорів посприяли зміни, що Кабмін вносив до переліку товарів, робіт і послуг, які можна купувати за процедурою COVID-19. У 2020-21 роках цей список коригували 14 разів - і майже завжди розширювали", - йдеться у статті.

прозорро2.png

Джерело: DOZORRO

Хто купував найбільше?

Загалом коронавірусною процедурою хоча б раз скористалися майже 9 тисяч замовників. Але 35% від загальної суми укладених договорів припали на ДП "Медичні закупівлі України" (проводить централізовані закупівлі для МОЗ), КМДА та Міністерство внутрішніх справ.

ДП "Медичні закупівлі України" за коронавірусною процедурою у 2020 році найбільше витратило на комп'ютерні томографи - 2,3 млрд грн. Також закупівельники уклали договори на постачання тестів для виявлення COVID-19 (988 млн грн), вакцину від коронавірусу Sinovac Biotech (964 млн грн), апарати ШВЛ (840 млн грн) та автомобілі швидкої допомоги (728 млн грн). При цьому, купити швидкі у 2020 році запланували ще до пандемії.

На другому місці за сумою договорів COVID-19 - Київська міська державна адміністрація. Підприємства та установи, підконтрольні КМДА, витратили на товари й послуги для боротьби з COVID-19 1,65 млрд грн. Зокрема, на медичне обладнання (ШВЛ, рентгени, УЗД) пішло понад 630 млн грн, а на фармацевтичну продукцію та лікарські засоби - понад 411 млн грн.

Замикає топ-3 Міністерство внутрішніх справ — підпорядковані МВС структури витратили на боротьбу з COVID-19 1,27 млрд грн. Ці гроші витратили на купівлю необхідних засобів індивідуального захисту, дезінфекційних та антисептичних засобів та медичного обладнання.

На що витрачали гроші?

Загалом за процедурою COVID-19 найбільше витратили на придбання медичного обладнання - 14,7 млрд грн (47,5 % від загальної суми). Замовники купували апарати штучної вентиляції легень, ультразвукової діагностики, рентгенівське обладнання, томографи та кисневі концентратори.

Ще 7 млрд грн витратили на лікарські засоби, 2,4 млрд грн - на автомобілі швидкої допомоги (окрім ДП їх купували й інші замовники). На тести для виявлення COVID-19 пішло 1,3 млрд грн.

прозорро3.png

Джерело: DOZORRO

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
11.04