Останні новини

"Козацька вольниця в українців залишиться": ветеран АТО Лапін про події на Майдані та ключових політиків в ефірі Kyiv Live

ВРУ визнала події на Майдані ключовим моментом становлення української держави

Сьогодні, 18 лютого, Україна відзначає сьому річницю розстрілів на Майдані. Саме цього дня, 2014-го року, "Беркут" розігнав мітингувальників на підступах до парламенту і розпочав штурм. Сутички між демонстрантами та правоохоронцями відбувалися у Маріїнському парку. За один лише день загинуло щонайменше 22 людини, тисячі зазнали поранень. Нещодавно Верховна Рада визнала Революцію гідності одним з ключових моментів становлення української держави. 

У студії Kyiv Live був народний депутат України, ветеран-учасник АТО Ігор Лапін та висловився щодо Революції гідності, українських ключових політиків тощо.

Читайте також: У Києві мітингують власники авто на єврономерахлапін.JPG

Фото: скріншот

Після трагічних подій на Майдані до українців звернувся експрезидент Віктор Янукович, котрий у 2014-му чартерним рейсом раптово покинув терени рідної держави та оселився у Росії. Звернення Янукович передав через свого адвоката. Він вважає, що визнання Революції гідності ключовим моментом становлення української держави - ніщо інше, як знущання, адже події на Майдані, на його думку,- державний переворот. Зі слів Януковича, після Революції гідності рівень життя в Україні значно погіршився.

Один зі "слуг народу" Данило Гетманцев також вважає, що події на Майдані не варто героїзувати. Каже, аби зшити країну, не можна наголошувати на подіях, які її роз'єднують.

"Я би не героїзував цю подію. Це, в першу чергу, трагедія, яка повинна бути оцінена нашими нащадками після того, як зникнуть емоції",- каже Гетманцев.

Народний депутат України Ігор Лапін каже, що звернення Януковича не мають жодного підґрунтя. Він вважає його саме тією людиною, що підписала документи, аби російські війська увійшли на Донбас.

"В контексті для держави, революція - процес, який ламає систему. Трагедією це може бути для сімей, у яких загинули люди. Козацька вольниця в українців є і залишиться, ми однаково доб'ємося свого. А наративи, які вони (Янукович, Гетманцев - ред.) озвучують, це ж наративи не української політики",- коментує Лапін.

Ігор Лапін розповідає, що на наступний день після розстрілів на Майдані, він дізнався про перемогу (втечу Януковича до Росії) на вулиці Інститутській. Зізнається - відійшов у бік та заплакав.

"Після цього, у мене було бажання повішати тих "ригів" на Львівській брамі. На що я почув відповідь, що ми вийшли за демократію та правову державу, а цей шлях є більш тернистим",- додає ветеран АТО Ігор Лапін.

<iframe width="784" height="441" src="https://www.youtube.com/embed/_udNHusXgLM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
01.03