Останні новини

Кожна друга пісня в ефірі - українською: яка радіостанція у березні зменшила україномовні квоти

Крім того, половина радіостанцій всі програми веде державною мовою.

На загальнонаціональних ефірних українських радіостанціях майже 50 відсотків пісень, які лунають в ротації - україномовні. Такий висновок моніторингу, проведеного Національного радою з питань телебачення і радіомовлення.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на офіційний сайт Нацради

Читайте також: "Наспівав" на арешт: у Харківській області п’яний підліток побажав смерті Україні. Відео

Результати щомісячного моніторингу 15 загальнонаціональних радіостанцій на дотримання мовних вимог 8 квітня оприлюднила член Нацради Олена Ніцко.

За її словами, усі станції дотримались україномовних квот, передбачених законодавством, за яким понад 35 % пісень та 60 % програм мають лунати саме українською.

Загалом шість радіостанцій у березні збільшили обсяг композицій українською мовою в межах 1-3 %, в середньому продемонструвавши показник у 50 % україномовних пісень. І лише на одному радіо — "Шансон", пісень українською стало менше на 2 %, хоча й тут вкладаються у 35-відсоткові квоти. 

На думку Олени Ніцко, кількість української музики в ефірах радіостанцій значно перевищує вимоги закону, що може свідчити про "зміцнення позицій української мови в радіопросторі". 

Більше лунає української і від ведучих - вже вісім радіостанцій повністю перейшли на україномовне ведення програм. 

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
17.04