Останні новини

Краса вимагає жертв: в податковій розповіли про особливості оподаткування фешн-салонів

Салон краси може бути ФОПом, якщо підприємець працює без використання найманої праці.

Податкова нагадує, що до платників єдиного податку першої групи належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню. Відповідно, до цих вимог не входить вид діяльності “послуги перукарень”.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу податкової служби Київської області.

Читайте також: Компенсація при затримці виплат: у яких випадках можна розраховувати на додаткові кошти

При заповненні заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються вибрані суб'єктом господарювання види господарської діяльності, згідно з Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі - КВЕД ДК 009:2010), затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457. Основним призначенням Класифікації видів економічної діяльності є визначення та кодування основних та другорядних видів економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб та ФОП.

Відповідно до КВЕД ДК 009:2010, послуги перукарень належать до класу 96.02 “Надання послуг перукарнями та салонами краси”.

Наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 «Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності» клас 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси» КВЕД ДК 009:2010 включає миття волосся, підрівнювання та підстригання, укладання, фарбування, тонування, завивання, розпрямлення волосся та подібні види послуг, що їх надають для чоловіків та жінок, а також гоління та підрівнювання бороди, масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо.

Тобто, фізична особа-підприємець - платник єдиного податку першої групи, яка здійснює діяльність з надання перукарських послуг, що належить до класу 96.02 “Надання послуг перукарнями та салонами краси”, також має право надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу обличчя, але якщо працює самостійно, без використання праці найманих осіб.

Нагадаємо:

  • Роботодавцям, які виплачуюють зарплати готівкою з виручки, необхідно знати декілька особливостей. Існує ліміт для каси, який перевищувати можна лише в певний термін виплат.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05