Останні новини

"Краще б її не було": дипломат розкритикував поведінку українських політиків на зустрічі в Катарі

Колишній посол вказав на грубі порушення української делегації, які неприпустимі у мусульманській країні.

Зустріч найвищого рівня має відбуватися із найобережнішим дотриманням дипломатичного етикету. Проте українська делегація на чолі з президентом України Володимиром Зеленським допустила найгрубіші порушення етикету мусульманської країни, Катару, куди приїхала з офіційним візитом. На помилки вказав колишній надзвичайний та уповноважений посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

Про це пише Kyiv Live з посиланням на Facebook-сторінку дипломата.

"Аналізую фото зустрічі на найвищому рівні в Катарі, можу сказати: "Краще б її не було". Щоб не заявляла українська сторона, результат навіть не нульовий, а мінусовий. Дві кричущих помилки: державний прапор України лежить на підлозі і українська сторона демонструє взуття", - зазначив Безсмертний.

Безсмертний виділив три грубі помилки, які, на його думку, можуть погіршити відношення між країнами, незважаючи на позитивний результат переговорів.

В мусульманських державах категорично недопустимо:

  1. Сидіти нога на ногу і демонструвати підошву свого взуття. Це вважається непристойним жестом і образою.
  2. Не подавати і не брати документи лівою рукою. Ліва рука вважається брудною.
  3. Якщо ви господар, то в жодному разі не запрошувати гостя пройти попереду себе.

169580693_3806805679410930_1497239070229529606_n.jpg

Офіційна зустріч у Катарі. Фото: Facebook

З огляду на культурну різницю країн, правила не видаються очевидним, проте до таких зустрічей зазвичай є час, за який можна хоча б побіжно ознайомитись із дипломатичним протоколом країни.

"Андрій Єрмак, який "відповідає" в ОПУ за зовнішню політику, не знає таких тонкощів. Але ж посаду керівника управління з питань протоколу і церемоніалу ще не скасували?!" - обурився дипломат.

Деталі зустрічі

5 квітня президент України Володимир Зеленський зустрівся в Катарі з еміром Тамімом бін-Хамадом ат-Тані та прем’єр-міністром Халідом бін-Халіфою ат-Тані. 

Під час зустрічі сторони обговорювали залучення інвестицій із Катару у розбудову інфраструктурних об’єктів в Україні, зокрема будівництво доріг і мостів. Президент України розповів еміру про реалізацію проєкту "Велике будівництво". Також наголошувалося на важливості розширення проєктів концесії українських портів. Сторони обговорили перспективи у сфері енергетики будівництва в Україні LNG-терміналу та диверсифікації джерел енергопостачання.

У пресслужбі Зеленського зазначили, що зі свого боку Тамім бін Хамад Аль Тані наголосив на бажанні та готовності катарської сторони до подальшого розвитку всього спектра взаємовигідного співробітництва з Україною. Зеленський зустріч прокоментував фразою "Це великий успіх, такого ніколи не було".

Нагадаємо:

  •  В мережі обговорюють образ Зеленської для візиту в Катар. Перша леді України постала перед камерами у цікавому вбранні.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04