Останні новини

Красиве "до" й страшне "після": вражаючі аерознімки, на яких видно вплив людини на природу

Kyiv Live зібрав кілька найяскравіших прикладів катастрофічних наслідків для планети.

Художник Бенджамін Грант і письменник Тімоті Догерті з США вирішили показати наслідки для планети, які залишають за собою люди. Задля цього у новій книзі під назвою "Оглядовий таймлапс: як ми змінюємо Землю" (Overview Timelapse: How We Change the Earth) вони зібрали супутникові та аерофотознімки, які демонструють радикальні зміни.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на TED Ideas.

Читайте також: Вплив Урану на планету або що чекає людство у найближчі роки

Митці сподіваються підвищити обізнаність серед людей про ту шкоду, яку вони завдали довкіллю.

"Розуміння того, як наш вибір впливає на планету, є важливим кроком, якщо ми сподіваємося змінити нашу поведінку", – написали автори.

Kyiv Live зібрав для вас 7 особливих світлин, які демонструють глобальні екологічні зміни на різних континентах. 

Лісові пожежі в Австралії у грудні 2019 року

На момент створення цієї фотографії лісова пожежа охопила площу у майже 10 млн га. Вона вважається однією з наймасштабніших в історії Австралії.

Фото: Європейське космічне агентство

Фото: Європейське космічне агентство

Кладовище шин в Колорадо (США) у березні-серпні 2018 року

Шини складають у величезні купи на найбільшому в світі звалищі, розташованому у штаті Колорадо. Об'єкт складається з десятків секцій завширшки приблизно 45 метрів, заповнених приблизно 60 мільйонами використаних шин. Щорічно у всьому світі викидається близько 1,5 мільярда цього непотребу. 

Фото: Nearmap

Фото: Nearmap

Як в Антарктиці у 2019 році розтанув лід

Приблизно у 64 км від узбережжя Антарктиди морський лід розколюється на блоки різного розміру. У 1980-х роках там щорічно втрачалося 40 мільярдів тонн льоду; в останнє десятиліття цифра дійшла до приголомшливих 252 мільярдів тонн на рік. 

Коли лід тане, він часто оголює темніші ділянки бруду під своєю поверхнею, які поглинають більше тепла. Таким чином, прискорене танення льоду у світі може ще більше пришвидшити процес потепління, який спричиняє танення.


Фото: Maxar Technologies

Фото: Maxar Technologies

У Флориді з травня 2017 року по червень 2018 року стався "червоний прилив"

У 2018 році шкідливі водорості охопили води Флориди, у результаті - у місті закрили як мінімум шість громадських пляжів. 

Ці специфічні водорості із назвою Karenia brevis виробляють токсичні хімічні речовини, які можуть вражати як риб, так і відпочиваючих на пляжі через свою нейротоксичність. Червоні припливи можуть тривати від декількох тижнів до більше року залежно від температури океану, сонячного світла, солоності, вітру і течій.

Хоча точну причину цього явища важко визначити, червоні припливи зазвичай відбуваються після сезону інтенсивних штормів і їх також може спричинити вода з полів, яка доставляє велику кількість штучних добрив у океан.

Фото: Nearmap

Фото: Nearmap

Проєкт зі створення сонячної енергетики у 2014 та 2017 роках

На момент установки у 2017 році Westmont був одним з найпотужніших проєктів виробництва сонячної електроенергії на даху в США. Панелі площею більше 18 га можуть живити 5 тисяч навколишніх будинків.

Фото: Nearmap

Фото: Nearmap

Вирубка тропічних лісів Амазонки у 1989 і 2019 роках

Штат Рондонія на заході Бразилії став однією з найбільш обезлісених частин тропічних лісів Амазонки. 

Свого часу там було понад 20 га лісів, але за останні три десятиліття відбулася швидка вирубка і деградація. До 2003 року більше 6 га тропічних лісів знищили.

Це спустошення тривало у наступні десятиліття і було значно посилене пожежами в Амазонії у 2019 році. Лише там протягом року одночасно було 76 тисяч пожеж, які знищили майже 2 га лісів.

Фото: Європейське космічне агентство

Фото: Європейське космічне агентство

Танення вічної мерзлоти у Росії (2018 рік)

Яскраво забарвлені лишайники і мохи можна побачити поруч із вічною мерзлотою в Якутії, Росія. Це одне з найхолодніших населених пунктів на Землі. Середня температура у січні -40,7 °C. Однак, річна температура тут підвищилася більш як на чотири градуси, до -7,5 °C з -10 °C за кілька десятиліть.

Це потепління призвело до посилення танення вічної мерзлоти в регіоні – товстого підповерхневого шару ґрунту, який залишається мерзлим протягом року.

У результаті танення вічної мерзлоти в Якутії та інших арктичних регіонах в атмосферу викидається метан, який нагріває планету у 84 рази більше, ніж вуглекислий газ за 20-річний період. Вважається, що тільки у 2013 році вивільнилося 18,7 мільйона тонн метану – значне збільшення у порівнянні з 4,2 мільйона тонн у 2006 році.

Фото: Maxar Technologies

Фото: Maxar Technologies

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05