Останні новини

Кравчук розповів, за яких умов Україна може постачати воду в Крим

З бажання Росії воду постачати не почнуть, заявив перший президент.

Постачання води до Криму Україна може розглянути лише за умови гуманітарної катастрофи на півострові. І тоді це відбудеться не одразу, а після тривалих переговорів.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на заяву голови української делегації в Тристороній контактній групі (ТКГ) Леоніда Кравчука в ефірі телеканалу "ДОМ".

Читайте також: У НАТО назвали РФ одним з основних викликів безпеки

Лише у такій трагічній ситуації Україна може розглянути цю проблему. Зараз, за словами Кравчука, за все, що відбувається на окупованому півострові, відповідає Росія, а постачати воду в Крим з її бажання наша держава не стане.

"Я завжди робив акцент: не просто давати воду, а якщо станеться, чого я не хотів би, гуманітарна катастрофа в Криму з погляду забезпечення водою... Тому питання про воду окремо можуть розглянути у разі гуманітарної катастрофи, а не в сенсі "дай воду, тому що цього хоче Росія". Я керуюся міжнародними нормами, а саме: країна, яка окупувала будь-яку територію, несе повну відповідальність за життя людей на цій території. За політику, яку вона там здійснює, за стан народу. Це відповідальність окупаційної влади, а не України", — сказав Кравчук.

Утім навіть за постановки такого питання, Україна не "відкрутить кран" відразу. Цьому передуватиме довгий процес переговорів. Спершу все мають обговорити, потім ухвалити рішення і лише згодом можна буде розглянути, як і що відбуватиметься. Це світовий досвід, зауважив голова української сторони в ТКГ.

Нагадаємо:

  • Президент РФ Володимир Путін, заявив, що Кремль окупував українську територію у 2014 році завдяки "зміцненню держави зсередини". Своїм ключовим напрямком роботи він вважає "збирання" й приєднання земель до Росії.
  • Сім років тому, 18 березня, Росія оголосила про анексію Криму. Окупація півострова відбувалась поступово протягом місяця. Загарбник взяв під контроль місцеву владу та нарощував свою військову силу, проте на міжнародній арені заперечував присутність свого військового контингенту.  Після псевдореферендуму РФ заявила про включення української території у свій склад.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04