Останні новини

"Стратегія божевільного": Кулеба пояснив, як Путін намагається всіх залякати

За словами очільника МЗС, ніхто не знає, що планує Путін.

Вище керівництво Росії використовує політичні маніпуляції для залякування. Проте спрогнозувати плани президента РФ Володимира Путіна вкрай важко.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на інтерв'ю міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби виданню Радіо Свобода.

"Ми та ніхто з вас не може спрогнозувати, що в голові у президента Путіна. У дипломатії, власне, є така стратегія – "стратегія божевільного" чи "дипломатія оскаженілого". Але ми будемо дипломатичними – "божевільного". Тобто, коли ти всіх залякуєш і всіх змушуєш тримати, сприймати тебе, як людину, здатну на все, і відповідно йти тобі на поступки", — заявив міністр.

За словами Кулеби, таку стратегію використовували ще за радянських часів, коли напруження між СРСР та США могло дійти до прямого військового протистояння і безпосередньої загрози початку ядерної війни.

"Це була, до речі, стратегія Хрущова перед Карибською кризою, себе так поводити. І зараз саме таку стратегію обрало вище керівництво Російської Федерації. Але ми маємо зберігати "холодні голови", чіткий аналіз ситуації та бути готовими до будь-якого сценарію", — зазначив Кулеба.

Міністр додав, що поки застосовувати санкції проти Росії ніхто не буде, проте вони невідворотні, у разі розгортання масштабної війни.

"Зараз секторальних санкцій не буде. Але, не дай Боже, якщо війна знову розгорнеться масштабна, то секторальні санкції будуть".

Довідка

Карибська криза — надзвичайно напружене протистояння між СРСР і США внаслідок таємного розміщення Радянським Союзом ядерних ракет на Кубі у жовтні 1962. Вперше в історії людства обидві наддержави наблизилися до прямого військового протистояння і безпосередньої загрози початку ядерної війни. Вона тривала з 16 жовтня по 28 жовтня 1962

Нагадаємо:

  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі в Брюсселі 13 квітня обговорили російську агресію. Глава Держдепу запевнив Україну в подальшій підтримці.
  • За словами Кулеби, щоб зупинити війну в Україні, доведеться говорити безпосередньо з президентом РФ Володимиром Путіним. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05