Останні новини

Крим - Україна і ніяк інакше: місія США в ОБСЄ вкотре закликала Росію прибратися з півострова

Місія наполягає на тому, що Крим - українська територія

7 років Росія підтримує репресивний режим, що спрямований на незаконну окупацію анексованого Криму, гноблення кримських татар, етнічних українців тощо. США у складі ОБСЄ вкотре закликає РФ відкликати свої війська.

Про таку резолюцію, вдруге опубліковану після складання Генасамблеєєю ООН у 2020 році, повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайт Місії США в ОБСЄ.

Читайте також: Речник МЗС порадив росіянам "рятувати чукотську мову" у відповідь на претензії щодо французької статті

"Росія повинна припинити свою гнітючу окупацію Криму та звільнити всіх українських політичних в'язнів. Ми закликаємо міжнародних спостерігачів, включаючи Спеціальну моніторингову місію, мати повний та безперешкодний доступ на всю територію України, включаючи Крим. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо передбачувану Росією анексію Криму. Санкції, пов'язані з Кримом, залишатимуться чинними до тих пір, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом", - значиться у заяві.

США нагадали, що вважають Крим українським. Америка упевнено підтримує незалежність та суверенність України в її законних кордонах.

Про окупацію півострова

У резолюції згадують, як у лютому 2014 року російські сили, аби дестабілізувати ситуацію в Україні, анексували Крим та розв'язали конфлікт на Донбасі. А у березні провели так званий "референдум" про приєднання півострова до Росії.

Від окупаційного режиму особливо страждають кримські татари. Вони потерпають від рейдів до мечетей, домівок та робочих місць. Мирний супротив незаконному заволодінню півострова РФ трактує як екстримізм та тероризм, за що активісти відбувають строки у тюрмах або позбавляються життя через тортури. 

Етнічні українці, Свідки Єгови, журналісти та блогери також терплять репресії від окупаційної влади.

Місія США нагадала, що 28 тисяч кримчан призвали до російської армії, і дехто з них залучений до збройного протистояння на Донбасі.

"Дії Росії в Криму та триваюча агресія в Україні є загрозою європейській безпеці та підривають принципи, закріплені ОБСЄ та ООН, а саме те, що жодна країна не може силою змінювати кордони іншої", - наголосили дипломати.

Пригадали РФ і стягнення ядерної зброї на півострів і захоплення трьох українських суден разом із військовослужбовцями.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04