Останні новини

Кримінальний талант: Україна розпочала розслідування проти 23 російських артистів, які виступали на відкритті Кримського мосту

Загалом СБУ веде розслідування щодо 59 російських артистів, які відвідували Крим

Українська прокуратура відкрила кримінальну справу стосовно 23 російських артистів. Усі вони виступали на концерті щодо відкриття Кримського мосту на анексованій території у Криму. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу прокуратури АР Крим та м. Севастополя

Читайте також: Kyiv Live показав, на чому їздить Винник та його секретну квартиру в Києві

"За процесуального керівництва прокуратури автономії розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного в’їзду\виїзду з\на окупований півострів 23 російських артистів, що прямували до Криму для виступу на концерті з нагоди відкриття незаконно побудованого мосту через Керченську протоку. Кримінальне провадження розпочато за зверненням голови ГО "Євромайдан-Крим" Сергія Мокренюка. Протиправні дії зазначених громадян Російської Федерації кваліфіковано за ч. 2 ст. 332-1 КК України, досудове розслідування буде здійснюватися СУ ГУ СБУ в АР Крим", - йдеться в повідомленні. Зазначимо, що відкриття мосту відбулось 15 травня 2018 року. У свяковому концерті на честь цієї події взяли участь Григорій Лепс, Пелагея, Олександр Маршал, Денис Майданів, Ольга Кормухіна, Олександр Буйнов, Стас Пьєха, Валерія та інші. 

концерт.PNG

"У нас є закон про національну безпеку, який чітко закріплює, що таке національний інтерес, безпека. У такому випадку ми взяли один зрозумілий епізод виступу артистів на концерті у зв’язку з відкриттям мостового переходу через Керченську протоку. Немає жодних сумнівів, що це шкодить Україні, бо через особистість цих людей, низьку критичність російського суспільства, ці люди намагалися легалізувати окупацію, створити уявлення про те, що немає воєнної агресії. Саме в цей епізод у нас увійшли 23 особи — це все громадяни РФ, ми встановили їх сценічні та справжні імена і передали ці дані в прокуратуру АР Крим у місті Севастополі. Я вважаю, що вони мають почати кримінальне розслідування", — прокоментував Сергій Мокренюк.

На думку активістів Крайової Ради Українців Криму (КРУК), Україна мусить вжити наступних заходів:

  • Кожен факт незаконного відвідування окупованого півострова діячами культури Росії є злочином, що спричиняє шкоду територіальній цілісності та суверенітету України, і має бути належно розслідуваний правоохоронцями.
  • До російських артистів, що просувають антиукраїнські наративи, Україною мають бути застосовані санкції.
  • Україна має вимагати від світової спільноти в межах "політики невизнання" застосування обмежувальних заходів щодо таких осіб.

Нагадаємо:

  • Президент РФ Володимир Путін, заявив, що Кремль окупував українську територію у 2014 році завдяки "зміцненню держави зсередини". Своїм ключовим напрямком роботи він вважає "збирання" й приєднання земель до Росії.
  • Під час окупації Росією Кримського півострова у 2014 році, Збройні сили України могли взяти під контроль та утримувати аеродроми та інші стратегічні об'єкти. Віктор Назаров розповів, що відповідний план операції того ж року відмінив тогочасний начальник Генштабу ЗСУ Михайло Куцин.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
11.04